Asie nosi po calej drodze....pomozcie...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

miikii83 nie doczytałeś ;) kolega pisze że drży mu kierownica przy hamowaniu. Jak by koła były niewyważone to i bez hamowania by drgało ;) Ja bym się tu przyjrzał tarczom hamulcowym czy nie są krzywe ;) może starczy je delikatnie stoczyć o ile nie są za cienkie i nie kwalifikują się do wymiany.

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: pers »

JOszi, dobrze mówi, jak drży kiera podczas hamowania to na bank tarcze, zdecydowanie do wymiany. Albo krzywe ,albo już cieńkie. Toczenie nie ma sensu, nowe przecież nie są drogie. Wyważenie nic nie da w tym wypadku

[ Dodano: 2008-06-03, 00:10 ]
miikii83 pisze: to że auto (się) prowadza po całej drodze to raczej wina luzów w zawieszeniu, ewentualnie źle ustawionej zbieżności.
skoro są luzy w zawieszeniu to logiczne że zbiezności nie będzie, więc to ewentualnie to tu się kupa dupy nie trzyma. Jak są luzy w zawieszeniu to wszytko słychać jak ta lala.

Usunięty użytkownik 5195

#23

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

JOszi pisze:miikii83 nie doczytałeś kolega pisze że drży mu kierownica przy hamowaniu
Aaa... Faktycznie, przepraszam za niedoczytanie ;)

jarek0608

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: jarek0608 »

Jak ja miałem taki problem z myszkowaniem asterki to wystarczyło wyważenie kół.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Panowie!!

Jezeli auto myszkuje po drodze i do tego diagnosta ni epodejmuje sie ustawienia zbieznosci kol to na 100% do wymiany sa silentbloki wahaczy. Dl apewnonosci dobrze jest wymienic odrazu w obi wahaczach. Kosz max. 70 zl za 4 szt + ewentualnie mechanik. Ale wymiana jest banalnie prosta. Potrzebne sa: Klucz oczkowy giety 16mm x 1szt, klucz plaski 19mm ( wzglednie 18mm) , brecha x1szt. Najlepiej i najwygodniej miec w zapleczu jakiegoc mechanika ktory tylko na prasie wyjmie stare i wlozy nowe tuleje. Jak juz wszystko wybebeszone to mozna zmienic dla spokoju swoznie. Ok 60 zl/2szt. Tu potrzebne sxklucz 17mm. Jezeli to oryginalny wahacz to do tego wiertarka i wiertlo 10mm do rozwiercenia starych nitow.

Ja zaszalalem wczoraj i dodoatkowo zmienilwm wszystki elaczniki i tuleje drazka stabilizacji. Oj jak si eteraz pieknie Asterka prowadzi. Zeby wymienic tuleje mocujace drazek stabilizacji trzeha opuscic minimum o jakies 10 cm cale sanki od zawieszenia. Siedzi na niej takze silnik i skrzynia. Trzeba to robic ostroznie.
Ogolem jakis dzien roboty na spokojnie.

ODPOWIEDZ