Silnik wycieraczek - pali bezpiecznik

Awatar użytkownika
marcel_76

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2007, 7:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Silnik wycieraczek - pali bezpiecznik

#1

Nieprzeczytany post autor: marcel_76 »

Od wczoraj gdy próbuję włączyć wycieraczki pali mi się bezpiecznik :cry: . Dodatkowo przy spalonym bezpieczniku nie działa mi zamek centralny (z tego wynika że siedzi na tym samym bezpieczniku). jak włożyłem bezpiecznik nowy i próbowałem użyć zamka centralnego to tylko trochę tam coś stuknie i zapalają się diody na zegarze (abs, chamulec ręczny, pasy olej itp) czyli mniemam że gdzies jest jakieś zwarcie. Z opisywanych tutaj różnych przypadków wnioskuję iż może to się dziać gdzieś w okolicach silnika wycieraczek. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak dostać się do tego miejsca (tzn. gdzie jakie śrubki, może jakaś fotka)
z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Mysle ze w kombiaku bedzie podobne jak w HB...cala oslona ( mowie na swoim przykladzie ) jest przymocowana wkretami pod koncowke w ksztacie gwiazdki. Jest ich okoo 10...jak je wszystkie odkrecisz..to pokaze Ci sie silniczek...wyciagnij wtedy tylko wtyczke od silniczka i sprawdz z nowym bezpiecznikiem co sie dzieje. Jesli usterka minie to silniczek ma zwarcie...jest problem nie ustapi...trzeba bedzie szukac dalej przyczyny. Demontaz tej osolny zajmie Ci max 5 minutek :)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Jesli chodzi o przednie wycieraczki to musiasz sciagnac plastikowa oslone na podszybiu i tam jest silniczek na stelazu metalowym przykrecony [External Link Removed for Guests] zobacz na tej stroce tam jest opisane jak sciagnac ten plastik i gdzie to jest dokladnie
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

albo zwarcie albo mechanizm zapieczony lub coś uniemożliwia przekrecenie wycieraczek. KILER w astrze G miał to samo... ramiona były zabieczone....i paliło bezpiecznik

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Hmm...nie wiem czemu..ale ja myslalem tylko o tylniej wycieraczce :mrgreen: Z przodu wymiana rownie prosta ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Marys, a nawet prostsza, tyl w kombiaku klapka tak samo wkrecana ja u Ciebie
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Awatar użytkownika
marcel_76

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2007, 7:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marcel_76 »

Odpiąłem silnik wycieraczek i nadal zwarcia na centralnym :cry: . oddałem do elektromechanika i okazało się iż w drzwiach tylnej klapy przetarta wiązka. sterowanie centralnego praktycznie od tego roztopione, :? spalone dzięki temu dwa siłowniki itp. Także troszkę roboty przy tym będzie. Na razie usunąłem przyczynę a za centralny biorę się w późniejszym terminie przy montażu alarmu. dzięki za wszystkie podpowiedzi. :)

ODPOWIEDZ