Przy jakiej temperaturze powinien włączyć się wentylator?

borrsuk

#11

Nieprzeczytany post autor: borrsuk »

w takiej kombinacji to chyba musisz sie liczyc ze wskazania moga byc nie bardzo.
no to zostaje obserwacja czy ten wntylator nie pracuje faktycznie za czesto.

sasin86

#12

Nieprzeczytany post autor: sasin86 »

chyba tak zrobie,niechce mi się znowu rozbierać tych zegarów,ale jak się wkurze to je znowu wyciągne ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

chiken pisze:JunioR nie zgodzę się z Tobą że są 2 poziomy wentylatora... Jest to zależne od silnika jaki posiadasz :) chyba w motorach 1.8 jak i dizle mają dwu stopniowe wentyle. Czujnik temperatury załączają wentylator przy Twoim silniku sasin86 to 95-100 stopni. Umnie osobiście załącza się przy 100 ale i tam mam z nim problemy :)

pozdro
fakt nie we wszystkiech silnikach są 2 poziomy wentylatora ;) ale też nie wszystkie diesle mają 2 poziomy. ja mam tylko jeden - ale niektóre isuzu mają2 więc nie wiem od czego to zależy

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: chiken »

JOszi pisze:
chiken pisze:JunioR nie zgodzę się z Tobą że są 2 poziomy wentylatora... Jest to zależne od silnika jaki posiadasz :) chyba w motorach 1.8 jak i dizle mają dwu stopniowe wentyle. Czujnik temperatury załączają wentylator przy Twoim silniku sasin86 to 95-100 stopni. Umnie osobiście załącza się przy 100 ale i tam mam z nim problemy :)

pozdro
fakt nie we wszystkiech silnikach są 2 poziomy wentylatora ;) ale też nie wszystkie diesle mają 2 poziomy. ja mam tylko jeden - ale niektóre isuzu mają2 więc nie wiem od czego to zależy
Najwidoczniej kaprys konstruktorów :) ale lepiej by było gdyby były dwa poziomy :)
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Andy »

mam pytanie ... mam ten sam problem z temp. wskaźnik wskazuje ok 110*C(tzn czerwone pole , a wentylator się nie włącza ,co ciekawe myślałem że to jest uszkodzony wł. wentylatora więc wymieniłem i nic , póżniej wymiana czujnika temp. w silniku, mówię sobie że mnie oszukuje (bo sprawdziłem wentylator"na krótko"i działał) ok teraz pora na termostat- wymieniłem mówię sobie że z układu chłodzenia mi został zbiorniczek,chłodnica i rury myślę że najłatwiej będzie sobie zrobić włącznik wentylatora w kabinie - co wy na to??

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Andy, a zmieniałes może zegary?

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: chiken »

jeśli ci się automatycznie nie załącza to może być problem że wymieniłeś czujnik temp, też na niedziałający. Być może wskaźnik temp. cie okłamuje. Możesz sobie zrobić włącznik na krótko, bo ja osobiście mam w samochodziku takie cuś bo ja mam pewnie walnięty czujnik.
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

JOszi pisze: fakt nie we wszystkiech silnikach są 2 poziomy wentylatora ;) ale też nie wszystkie diesle mają 2 poziomy. ja mam tylko jeden - ale niektóre isuzu mają2 więc nie wiem od czego to zależy
Moj tez ma 1 bieg ... juz bo mial 2 :mrgreen:

Ze wzgledow ekonomicznych - koszt czujnika 2 biegowego byl o wiele drozszy niz 1 biegowego zrobilem tak ze teraz mam 1 bieg (zmostkowalem i wyjelem przekaznik) wsadzony mam chyba czujnik od VW golfa albo od poloneza (juz nie pamietam)

w twoim przypadku moze byc podobnie (poprzedni wlasciciel)

czolem
Oberon
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Andy jak łączysz na krótko ten przewód co idzie do czujnika i wentylator się załącza to znaczy że z resztą instalacji jest ok :D

i teraz:
albo masz źle wyskalowana temperaturę i tak naprawdę jak jest na 110stopni to jest 100 :D - a to jakoś tak było właśnie w astrach ale nie wiem dokładnie czy ten do 100stopni był źle wyskalowany czy ten 110 - trzeba by było poszukać

rozumiem że ten czujnik co załącza wentylator wymieniłeś? (jest on wkręcony do chłodnicy)
jak go wymieniałeś to może wiesz w jakiej temperaturze się wyłącza? bo np do mojego silnika jest 5 różnych czujników ale różniących się tylko temperaturą załączenia wiatraka

[ Dodano: 2007-05-26, 11:21 ]
Oberon - ja mam właśnie czujnik na 2 biegi :/ nie wiem co tam się mogło stać :/ podejrzewam że jest wyjęty przekaźnik i dlatego wentylator tak działa :/ tylko że trudno mi jest to sprawdzić bo mam coś namotane w instalacji :/ bo oczywiście moja asia zeszła z taśmy w grudniu 93 roku więc mam trochę z instalacji przedliftowej a trochę z poliftowej i nawet z instrukcjami w ręku nie będziesz wiedział do czego służą niektóre rzeczy :/

Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Andy »

koledzy już odpowiadam nie wymieniałem zegarów bo moim zdaniem nie ma to sensu, druga sprawa czujniki temp. wymieniłem dwa...po drugim sprawdziłem temp. pirometrem , on wskazwał tyle samo co wskaźnik , ale dziękuje za podpowiedzi miłego weekendu!!! :idea:

ODPOWIEDZ