Przy jakiej temperaturze powinien włączyć się wentylator?

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

u mnie w dieslu zalacza sie wentylator przy 95 jak cos moze to wam cos pomoze

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

wentylator powinien załączać się od 95 stopni, chyba że chcesz aby silnik był schładzany już po przekroczeniu 92 stopni to zamontuj sobie czujnik od poloneza

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

JunioR pisze:przekroczeniu 92 stopni to zamontuj sobie czujnik od poloneza

junior to co widze w mojej astrze to pisze i nie jest schadzana od 92 stopni tylko 95 mam uklad chlodzenia zrobiony idealnie bo jak tylko moj ojciec kupil astre robil chlodzenie silnika bo sie strasznie grzala na poczatku !!!

teraz chodzi wszystko idealnie

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

a Ty teraz sobie żartujesz ? i specjalnie nie czytasz ze zrozumieniem ?


JA NAPISAŁEM TAKĄ CIEKAWOSTKĘ, ŻEEEEEEE JEŻEEEEEEELIIIIIII CHCIAŁBYŚŚŚŚŚ ABY WENTYLEK ZAŁANCZAŁ SIĘ OD 92 STOPNIIIIIII TO ZAMONTUJ SOBIE CZUJNIK OD POLONEZAAAAAAAAA. I to w sumie nie było skierowane do ciebie tylko tak ogólnikowo i jako ciekawostka....

I GDZIE JA CI NAPISAŁEM, ŻE COŚ CI NIE DZIAŁA ? - czekam na odpowiedź i wskaż mój błąd ;]

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

tak to odebralem ze skierowales to do mnie !!!!

[ Dodano: 2007-05-26, 17:38 ]
tak bynajmniej myslalem

Gość

#26

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mi tez sie załacza prawie przy 110 stopniach chyba dokładnie przy 108. Na początku jak był oryginalny czujnik to załączał sie przy 95 ale czujnik mi sie spalił i zamontowałem nowy- niby taki sam a załącza sie tak późno

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

JunioR żeby się włączał przy 92 stopniach to nie musi być koniecznie czujnik od poloneza ;) do astry jest kilka czujników z różnymi temperaturami załączenia ;) - do Twojego silnika w katalogu znalazłem na szybko 5 różnych czujników z różnymi zakresami temperatur załączania - zaczynając od 88 a kończąc na 110

no i mówienie że 95 stopni to jest prawidłowe całkowicie jest błędne bo tutaj wszystko zależy od producenta i jaki czujnik założył - do mojego silnika znalazłem 5 różnych i każdy ma inne temperatury - więc lepiej nie pisać tak bo możesz wprowadzić kogoś w błąd przez co się przestraszy i niepotrzebnie wymieni działający czujnik.
podkreślam w astrach nie ma takiej zasady że tylko przy jednej temperaturze włącza sie wentylator - wszystko to zależy od czujnika

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: chiken »

JOszi pisze: Oberon - ja mam właśnie czujnik na 2 biegi :/ nie wiem co tam się mogło stać :/ podejrzewam że jest wyjęty przekaźnik i dlatego wentylator tak działa :/ tylko że trudno mi jest to sprawdzić bo mam coś namotane w instalacji :/ bo oczywiście moja asia zeszła z taśmy w grudniu 93 roku więc mam trochę z instalacji przedliftowej a trochę z poliftowej i nawet z instrukcjami w ręku nie będziesz wiedział do czego służą niektóre rzeczy :/
Zgadza się JOszi tak jak mówisz masz wyjęty przekaźnik, bo ja jak sprawdzałem co jest nie tak z moim wentylatorem to odzywał mi się jakiś przekaźnik z niewiadomego powodu i to jest prawdopodobnie ten drugi bieg, ale w 100% nie jestem pewien czy to to

umnie też jest 100 stopni jak się załancza
Ostatnio zmieniony 27 maja 2007, 12:34 przez chiken, łącznie zmieniany 1 raz.

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#29

Nieprzeczytany post autor: kamien »

Wentylator powinnien się włączać w okolicach 100 stopi ... :>

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

chiken tylko kurka wczoraj po numerach doszedłem do tego że mam przekaźnik 2 biegu :/ - może nawalił czy coś :/

tak wygląda skrzyneczka z przekaźnikami przy podszybiu i najprawdopodobniej ten niebieski przekaźnik jest właśnie od wentylatora:
[External Link Removed for Guests]

wie ktoś może od czego są te puste miejsca?

kamien pisze:Wentylator powinnien się włączać w okolicach 100 stopi ... :>
powinieneś dodać jeszcze +/- 10stopni ;)

ODPOWIEDZ