Automatyczna skrzynia biegów Astra 1,6 kombi

Gość

#11

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Chodzi mi o spalanie nie po przez holowanie czy ciągniecie sąsiada :D ale to,że mam automata.. :) A przycisk "s'mam na manettce i obok * śniezynke :D..Tylko chiałbym się dowiedzieć co moge a czego nie moge robić w automacie..Wcześniej miałem manuale..Nawet Kadetta C16NZ i był za.....y :D A ten automacik juz go prawie wyczulem ale "co go boli a co nie" to tego nie wiem. Szkoda mi go zarżnać, bo samochodzik ma służyć do pracy a nie do wkładania w niego jak w Fiata 126p :P którego też miałem :D

Przem

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Przem »

Tez jestem od tygodnia szczesliwym posiadaczem Opelka Astry z automatem :) (zreszta jest to moj pierwszy samochod)
Pytalem kilku osob i kazdy mowi co innego na temat zmiany z D na N np podczas zatrzymaniu na swiatlach. Czesc mowi, ze nie nalezy absolutnie zmieniac i trzymac na hamulcu, druga czesc, ze mozna zmieniac odrazu po zatrzymaniu na swiatlach a jeszcze inni mowia ze cos jest nie tak bo nie powinno sie zmieniac przy krotkim zatrzymaniu bo auto nie powinno jechac gdy jest puszczony gaz i moze mam za duze obroty, ale obroty sa w okolicach 850 wiec w normie.
Sam nie wiem, boje sie trzymac na hamulcu gdy auto chce jechac i sprzeglo przenosi naped.

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No właśnie...Myślę, że z takimi pytaniami,to by trzeba by było przejechać sie do mechaników ktorzy naprawiają takie skrzynie...:)

monterek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwie 2008, 12:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: monterek »

Przyłączam się do prośby kolegi Przema czy ktoś mógłby mi napisać jak korzystać z tego automatu. Z góry wielkie dzięki.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam ja mam już rok astrę na automacie i bardzo sobie chwale jazde a N podczas jazdy nie używaj bo raz że nie masz hamowania silnikiem a po drugie nie ma smarowania skrzyni. 123 jak najbardziej wskazane w jeździe w górach i nie bój się tego. Przycisk sport działa super redukuje biegi bardzo szybko i kręci go do max obr. Auto jest bardzo zwawe. Spalanie ok 12l miasto 8-9 trasa. Ja mam silnik 1,6 16V. Mówię tu o spalaniu LPG.

[ Dodano: 2008-04-19, 17:14 ]
Sylwester79 nie wiem czy ty masz automata ale chyba nie bo coś nieprawde piszesz. Holowac można auto bez załacząnego silnika ok 80-100 km, a przy wyprzedzaniu wcale nie daje się na 3 tylko wystarczy wcisnąć SPORT.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

monterek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwie 2008, 12:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: monterek »

dzięki mayday411 ja też posiadam 1.6 16v ale powiedz mi czy na światłach wrzucasz N czy po prostu trzymasz na hamulcu.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Powiem ci tak jak to są szybkie światła to trzymam na D natomiast jak spory korek to daje na N, ponieważ skrzynia niepotrzebnie się grzeje, a tego automaty nie lubią. Nie bój sie tego ze jak trzymasz na D i stoisz to że słyszysz pracę ślizgającego się sprzęgła. To nie jest takie ślizganie się jak w manualnej skrzyni. To sprzęgło ma się slizgać. Jak ja kupiłem auto to pojechałem do znajomego, który pracuje w serwisie skrzyń automatycznych. Pierwsze co zrobił to podjechał pod górkę i puścił hamulec. Auto nie ma prawa się stoczyć. Po drugie sprawdx poziom oleju w skrzyni i bagnet wytrzyj np palcami i powąchaj olej. Jak czuć spalenizną lub jest bardzo ciemny to zmieniaj a jak nie to nie ruszaj. Olej w astrze zmienia się tylko wtedy jak auto pracuje w cieżkich warunkach np taxi lub ciągnie przyczepy.

[ Dodano: 2008-04-19, 17:37 ]
Dla zainteresowanych ciekawa stronka o automatach [External Link Removed for Guests]
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

monterek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwie 2008, 12:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: monterek »

dzięki jeszcze raz mayday411 napewno to sprawdzę bo dopiero od wczoraj jestem właścicielem takowej astruni a nigdy nie miałem automatu jeszcze raz wielkie dzięki

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Spoko jak coś to pisz jeżdże już rok na automacie i też na początku duzo czytałem co i jak bo byłem ciekawy jak to wszystko działa. Teraz w korku człowiek w końcu odpoczywa i nie miesza biegami. Przyjemnej jazdy.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

monterek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwie 2008, 12:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: monterek »

mayday411 jeszcze jedno pytanie o co chodzi z ta śnieżką ?? czytałem ze powinna sie zapalić jakaś kontrolka a u mnie nic sie nie zapala robie to oczywiście na postoju. z gory wielkie dzięki.

ODPOWIEDZ