nie chodzi na bp na gazie ok .

Awatar użytkownika
Lax

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

nie chodzi na bp na gazie ok .

#1

Nieprzeczytany post autor: Lax »

witam .mam astre 1.6 i samochod odpalam na bp i po chwili sam przelancza sie na gaz . na gazie chodzi normalnie ale gdy go przelanczam na bp to przez chwile jest spoko obroty trzyma ale jak mu nacisne gaz do dechy to odboty skacza od 1 tys do 3nieraz 4tys .i spadaja do 1 tys choc gaz trzyam caly czas przycisniety do podlogi . bylem u mechanika i komputer wykazal nastepujace błedy 22. ponoc potenciometr przepustnicy potem 44 i 45 sonda , kupilem potenciometr i sonde wymienilem tylko potenciometr bo sondy nie moge odkrecic . ale nadal to samo czy bledy mozna skasowac tylko poprzez komputer czy mozna zrobic to samemu . . prosze o wasze opinie

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

bledy mozesz skasowac odpinajac kleme poprostu od aku,sprawdz tez i przeczysc silniczek krokowy, byc moze tez pompa paliwa juz nie dziala jak trzeba
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Nie wiem czy się nie mylę ale gdzieś słyszałem że sondę na gorącym wydechy się odkręca i zakręca.

Awatar użytkownika
Lax

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lax »

zrobilem tak ja pisaliscie odpinalem klemy ale nic nie dalo dalej chodzi jak chodzil . sonde udalo mi sie wykrecic i zalozylem nowa . nadal jest tak ze jak naciskam gaz do dechy na benzynie to obroty rosna i dochodza do 3 albo 4 tys i stoja a zachwile spadaja do 1 tys i nie da rady jechac .jak jade to albo przy ruszaniu gasnie albo strasznie szarpie albo muli go na 2 albo 3 tys . dzieki za wasze rady . moze ktos jeszcze moze mi cos poradzic z gory dzieki

voytecs

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: voytecs »

A filtr paliwa sprawdzałeś?
Wojtek /voytecs/
Astra F-CC Champion '96 * 5d/HB * 1.8/16V (X18XE) + eLPiGaz

Awatar użytkownika
Lax

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Lax »

filtru paliwa nie sprawdzalem .odddalem samochod do mechanika powiedzial mi ze na komputrze nie ma blendow ale moge miec zapchane cos takiego jak wacum czy wakum . pierwszy raz cos takiego slyszalem . wszystko okaze sie w piatek .

ODPOWIEDZ