Pomarańczowa kontrolka

Gość

Pomarańczowa kontrolka

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam

Mam taki problem z moja Astra 1992(1,4) gdyż niedawno mialem taka usterke ze wskaźnik temperatury mi sie nie podnosil oraz silnik nie dawal cieplego powietrza. Wymienilem termostat oraz czujnik temperatury wszystko juz bylo ok. Ale podczas jazdy zauwazylem ze po przejechaniu ok 10-15 km zapala mi sie pomaranczowa kontrolka z narysowanym silnikiem ktora po chwili sama gaśnie i po czym znowu sie zapala. Dodam jeszcze ze ostatnio odłaczalem akumulator bo mialem problemy z zapaleniem ale to byla wina rozrusznika.
Nie wiem co moze byc przyczyna zapalania sie tej kontrolki. Wczesniej sie ona nie zapalala moze dlatego ze termostat byl zly oraz czujnik temp ssania.

Z gory dziekuje za pomoc.

sesorek

#2

Nieprzeczytany post autor: sesorek »

wymigaj sobie kody i będziesz wiedział co i jak :D

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Primo, jesli zapala sie i gasnie..to nie jest jeszcze tak zle...gdyby sie zapala i nie gasla...to radze od razu rozwiazac problem. Secundo...jesli nie wiesz jak, kody bledow wykryjesz w [External Link Removed for Guests] Zakadka TECHNIKA/WYKRYJ TO SAM. :D Jak juz wymigasz bledy, to napisz co sie pojawilo :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

tatanka

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła - Wlkp
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tatanka »

Jeżeli auto chodzi bez zarzutów , to nic nie kombinuj .Odłączenie czujnika mogło spowodowac ,że pojawił się bład w układzie elektrycznym . Sprubój odłaczyć akumulator na jakieś pół godzinki - komputer powinien się zresetowac i będzie ok .Błąd nie powinien już być wyświetlany . Jeśli to nie pomorze będzie świadczyło o tym ,ze jakaś usterka jest .
A w Opelkach już tak jest ,że byle co i zapala nam się cuuudowna pomarańczowa kontrolka .. :)
I HAVE THE VISION

[External Link Removed for Guests]

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

u mnie pomoglo wymiana sondy lambdy i po sprawie

ODPOWIEDZ