Bardzo duże spalanie

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

dzisiej sprawdziłem sonde zakres pracy to: 0,.1 do 0.9 wolta napięcie skacze

sonda chyba jest dobra

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

wencik pisze:nie koniecznie zbiornik
A może sprawdź zbiornik. Nie wiem czy ktoś tu wcześniej pisał, ale pojawili się na rynku zlodzieje paliwa, dokładnie, kradną paliwko. Robią to w sposób następujący: nawiercają zbiornik od dołu i siup do jakiegoś garnucha, nie spuszczają za wiele, zaślepiają dziurkę kołkiem i po paru dniach znowu się pojawiają, i siup do garnucha.

Piszę o tym bo tak miał kumpel z pracy, miał duże spalanie, jeżdzi Audi 2,5 zdaje się w TD, w książce pisze że powinien mu ok 11 max brać, a jak wyliczył wychodziło od 25 do 30l, szok. Pojechał do swojego mechanika i zaczeli patrzeć co jest grane, po sprawdzeniu auta, diagnoza = OK, ale później właśnie sprawdził zbiornik, może pęknięty, może przetarł, a okazało się że tam był ładny kołeczek wbity jako zaślepka.

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

zbiornik jutro sprawdze paliwa raczej nikt nie bierze auto jest w garażu zamkniete ale może zeczywiscie jest dziurawy

leniuch

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2007, 16:09
Imię: Leniuch
Auto: Zafira B
Silnik: A18XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#14

Nieprzeczytany post autor: leniuch »

W moim starym Fiacie Ritmo miałem dużo do czynienia z paliwem,
mianowicie uszkodzona sonda lambda - spalanie 20 l/100km., pękające wężyki paliwowe (śmierdziało w aucie), a w końcu dziurawy bak (sito)....

W Astrze zdarzyła mi się sytuacja taka, że po zalaniu baku do pełna, w aucie śmierdziało paliwem. Zajrzałem pod tylna kanapę, zdjąłem plastikową zaślepkę i okazało się, że paliwo wydostawało się górnym włazem od baku... wystarczyło mocno dokręcić śruby dookoła i jest OK.
Obrazek [External Link Removed for Guests] & [External Link Removed for Guests]

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

witam panowie problem chyba rozwiązany paliwo uceikało koło filtra paliwa lało sie strasznie
zawsze sprawdzałem czy sie nei leje na wyłaczonym silniku dzisiej stałem na parkingu na właczonym i własnei ustreka została wykryta . został wymieniony i zobaczymy jak teraz bedzie ze spalaniem

3ndr1u_GS

Astro-maniak
Posty: 215
Rejestracja: 06 paź 2007, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: 3ndr1u_GS »

no to sie ciesze bardzo! Wezyki rzecz martwa, ma prawo sie popsuc. A ja slyszalem ze nawet jak sa sprawne co jakis czas trzeba wymiec co 3 czy 4 lata. Tak gdzies slyszalem ale nie pamietam juz gdzie i czy to prawda
[External Link Removed for Guests]

ALAN 102 + MIDLAND ML-145 - DZIURA :)

ODPOWIEDZ