pilnie zdjęcie rozrządu 17d

kwasek10

pilnie zdjęcie rozrządu 17d

#1

Nieprzeczytany post autor: kwasek10 »

zakupiłem ostatnio silnik 17d i brakowało przy nim: paska rozrządu, rolki prowadzącej, pompy wodnej, koła pasowego oczywiście nie było problemu z kupnem części. Ale po przejechaniu 250km urwało śrubę mocującą rolkę ( urwało ją przy bloku) oczywiście oprócz koła pasowego resztę kupiłem nowe. Ułamało krzywki na dwóch cylindrach jeszcze sam niewiem co z resztą ( krzywka służy takze jako bezpiecznik więc może nic poważnego ) prośba moja to fotka rozrządu tego silnika ( kadett 17d) jeśli ktoś może to będe wdzięczny, bo nie mogę zrozumieć co mogło urwać nową utwardzoną śrubę M12 a paska rozrządu nie uszkodziło, chyba że wstawiłem za twardą. Wydaje mi się że czegoś może brakować i chcę porównać. Pozdrawiam wszystkich

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Obiecalem kolego zdjecia na sobote ale niestety nie bedzie postaram sie jak najszybciej zrobic bo nie jade na wies a przed blokiem nie bardzo mam jak rozbierac obudow :/ :?
Pozdrawiam mata12

ja37

V.I.P.
Posty: 6069
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Może po prostu wada materiału, mi tez kiedyś ścięło śrubę od napinacza.
[External Link Removed for Guests]

kwasek10

#4

Nieprzeczytany post autor: kwasek10 »

oczywiście też to biorę pod uwagę, jak narazie przejechałem następne 300km i jest ok. Niewiem czy to nie przez długość śruby bo nie kupiłem jej z rolką tylko w metalowym, a mechanik miał problem z wykręceniem jej z bloku, z pomiarów wynikło ze musiała doprzeć do bloku i mogła niedostatecznie dociągnąć rolkę ale oczywiście mechanior nie dopuszcza takiej możliwości twierdzi że wadliwa śruba
Kolego MATA12 dzięki za chęci już podpatrzyłem rozrząd, znalazłem taki na giełdzie bez osłon a chodziło mi głównie czy czegoś mi nie brakuje. Szerokości

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

kwasek10 pisze: Kolego MATA12 dzięki za chęci już podpatrzyłem rozrząd, znalazłem taki na giełdzie bez osłon a chodziło mi głównie czy czegoś mi nie brakuje. Szerokości
ok nie ma sprawy:)
Pozdrawiam mata12

kwasek10

#6

Nieprzeczytany post autor: kwasek10 »

męczy mie dalej ta rolka ale chyba chodiło raczej o długość śruby a nie o twardość, mechanior zaczą bełkotać że części że zły materiał a nie wiedział dla czego tak się stało a po pomiarze głębokości gwintu wyszło że śruba doszła do bloku silnika drugą ucieliśmy prawie centymetr krótszą i zrobiłem już 1400km narazie jest ok

ODPOWIEDZ