Brak ciepłego powietrza z nawiewu..

pasztet007

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 04 gru 2007, 3:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg/Opole
Kontakt:

Brak ciepłego powietrza z nawiewu..

#1

Nieprzeczytany post autor: pasztet007 »

Zbliżają się coraz większe mrozy a mi w asterce padł nawiew ... nie ma wogóle ciepłego powietrza... mechanik powiedział, że może to być spowodowane wydmuchaniem uszczelki pod głowicą... czy to możliwe ?? co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ??


Przepraszam za założenie nowego tematu ale nie mogę nic znaleźć

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

[External Link Removed for Guests]

oto temat którego szukasz

===========================================
dodaje tematy .. które są związane z nadmuchem:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

... najpierw przeczytaj :) a jak czegoś nie będziesz wiedział wówczas pytaj przedstawiając kolejną część problemu. Jeżeli zaś uda Ci się zrobić nawiew ( ciepłe powietrze ) opisz nam Jakie czynności wykonałeś.

Dziękuję i pozdrawiam.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

W moim przypadku spsul sie termostat. Wskazowka temperatury nie szla wogole do gory, a w srodku zima. Po wymianie po kilku minutach zaraz leci do gory. W najgorszym wypadku uszczelka... Chyba, ze srodkowy nawiew to wtedy "ten typ tak ma", kazdy z nas mi sie wydaje ma ten problem. Chyba ze skorzysta z podpowiedzi jak to chociaz troche ominac (wepchnac troche szwamki w odpowiednie miejsce po rozebraniu srodkowego nawiewu)


Pozdro!

Piekarz79

#4

Nieprzeczytany post autor: Piekarz79 »

U mnie identyczna sytuacja jak u Bola.Wymiana termostatu rozwiazała problem.

dzozef1987

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostrów kalisz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dzozef1987 »

Razem z rozrządem termostat zmieniłem i jest super bo po kilku km juz grzeje :mrgreen: Wcześniej po kilkunastu km :/ A takie pytanie o nawiew na szybe bo zdaje mi się ze słabo on tam dmucha - przynajmniej u mnie (w golfie mk3 i SC wieje mi ostro a tu tylko dmucha sobie no i powietrze nie jest za ciepłe :| )

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam.
Sprawdziłem wszystkie podane linki na tym temacie i nie dowiedziałem sie jakie są objawy wydmuchania uszczelki pod głowicą.U mnie też jest problem z ogrzewaniem.Ale to troche inaczej wygląda.Jak samochód odpale to po pewnym czasie sie nagrzewa do normalnej temperatury.Leci mi wtedy ciepłe powietrze nawet bardzo i niby jest ok.Ale tak po ok 15-20 min jazdy kompletnie ogrzewanie wysiada.Leci zimmne powietrze.Zbiornik wyrównawczym jest po sam koniec wypchany płynem chłodzącym i nie ma tam odrobiny powietrza.A przewody od chłodnicy są bardzo twarde i nie można ich nawet ścisnąć.Po długim postoju poziom cieczy z powrotem wraca do normy a jak odkrece kurek to dużo powietrza z tego zbiornika ucieka.Czy to moze byc uszkodzenie uszczelki pod głowice.
Pozdrawaim

pasztet007

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 04 gru 2007, 3:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg/Opole
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pasztet007 »

a jednak najgorsze przepowiednie się sprawdziły... ;( poszła uszczelka pod głowicą...
objawia sie tym ze chodzi jak traktor silnik wali jak szalony i ubywa plynu chlodniczego ogkrecajac korek wyrównuje sie cisnienie..... termostat prawdopodobnie tez bedzie wymieniony ale dokladnie co idzie do wymiany dam znac po 2 stycznia bo auto powinno byc zrobione do tego czasu...

swoja droga przy wymianie uszczelki zwroccie uwagę czy jest dobrze splanowana... jezeli mechanik bedzie chcial dac uszczelkę 1 to nie zgadzajcie sie tylko na 3

tak powiedział i mechanik tylko nie wiem czy 3 mm czy co ale ja mialem uszczelkę za cienka i prawdopodobnie zle splanowana ... :( a niecaly rok temu bylo robione ;(

[ Dodano: 2008-01-27, 12:33 ]
i po remoncie silnika ;) jest ciepłe powietrze w nawiewie... otóż wymieniona uszczelka pod glowica, zawory i parę innych pierdół... teraz w aucie panuje miłe ciepełko :)
TTI 880 +Lemm at 1700 obecnie

Pędzimy przez Polską dzicz
Wertepy chaszcze błota
Patrz w tył tam nie ma nic
Żałoba i sromota
Patrz w przód tam raz po raz
Cel mgłą niebieską kusi
Tam chce być każdy z nas
Kto nie chce chcieć - ten musi!
W niebieskim Astrolocie

ODPOWIEDZ