Pytanie odnośnie MID-a

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

Pytanie odnośnie MID-a

#1

Nieprzeczytany post autor: domel »

Chciałbym zamontować sobie MID-a i nie wiem, czy będzie działał, ponieważ mam gaz w aucie, dlatego proszę o pomoc posiadaczy takowego urządzenia i nie tylko. I druga sprawa, co by nie zakładać nowego tematu: Czy da się jakoś zmienić język MID-a ?

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Język MIDa można zmienić - niemiecki angielski, i jakieś pare egzotycznych jest :) polskiego nie ma .

Jak współpracuje... hmmm normalnie pokazuje spalanie, ale troche przekłamuje. Wiadomo to auto nie było przystosowane do gazu i troche będzie przekłamywać.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

wencik pisze:Jak współpracuje... hmmm normalnie pokazuje spalanie, ale troche przekłamuje. Wiadomo to auto nie było przystosowane do gazu i troche będzie przekłamywać.
zależy jeszcze jakie auto ;)

mi teraz pokazuje jakieś głupoty - zdecydowanie za mało - coś się rozregulowało po założeniu instalacji gazowej, tzn. przez pierwsze 2 tygodnie nawet mógłbym uwierzyć, że pokazuje prawidłowo, ale teraz to już mi pokazuje np 3l/100 jak jadę normalnie 60km/h ;) i ok. 20l/100 przy ruszaniu (czyli kompletne zaniżenie), ale chociaż widzę kiedy za mocno cisnę

spalanie średnie po przejechaniu 300 km według mojego komputera wyszło 6l, a według moich obliczeń wyszło 11l - różnica prawie dwukrotna (wydaje mi się, że może ponowne przeprogramowanie mid'a pomogłoby, ale szkoda mi na to kasy)
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Zależy jeszcze jaka instalacja. Na sekwencji powinno pokazywać zbliżony wynik.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Mi pokazuje w miare wiarygodnie - średniee spalanie 10.7 a według wyliczen spritmonitor 9.4(choc ten nie jest dokladny), przy jezdzie ponizej 2 tys obrotow pokazuje 5l, a kolo 3-4 pokazuje 13. No a przy ruszaniu to wiadomo >25
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Mi na benie przekłamuje jakieś 1,5%, ale to efekt braku programu do X14XE (rozbieżność niewielka bo wychodzi ok. 0,5l/100km po 500km). Na gazie prawie się tym nie sugeruje bo mam II gen. więc raz że auto pali więcej niż beny, a komputer tego nie uwzględni, poza tym nie ma wtrysku gazu co powoduje że komp głupieje, np. przy 120km/h potrafi pokazywać 2,5-3,5 chwilowego.

ODPOWIEDZ