Wskaźnik poziomu paliwa

Gość

Wskaźnik poziomu paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem Astry F (Caravan). Moje autko ma następujące defekty:
- nie działa wskaźnik poziomu paliwa,
- prawa klamka (zewnętrzna) zostaje w górnym położeniu po otwarciu drzwi i trzeba ją po każdym otwieraniu opuścić,
- szyba boczna od kierowcy bardzo ciężko chodzi,
- radio (oryginalny kaseciak) gubi zasięg (nawet w centrum miasta!)

Bardzo proszę o podpowiedzi jak usunąć następujące usterki, szczególnie pierwszą z wymienionych, pozdrawiam :)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

1. Tzn wskazówka pokazuje MAX, MIN czy stoi w miejscu?
4. Antene masz całą? może masz troche wyciągnięty kabel. Jak nie to nie mam pojęcia ;)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

w centrum gdzie ,moze pod linia el. trakcji tramwajowej.
wyglada na to ze w drzwiach bylo dlubane i prawdopodobnie zle zlozone
wskaznik paliwa -jezeli jest paliwo sprawdz pod tylna kanapa za siedzeniem pasazera czy jest podlaczony czujnik i jakie jest na nim napiecie
marpas 1954

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Jeśli chodzi o klamkę to możliwe że tylko sprężynka pękła - klamka do wymiany
Szyba boczna - mechanizm do przesmarowania, przy czym najlepiej jest wyjąć go całego i przesmarować bardzo ale to bardzo skrupulatnie cały łuk gdzie są ząbki, pokręcić w obie strony i jeszcze troche smaru wrzucić, no i w miejscu gdzie się rozchodzą te takie noże też można dać smaru...ponadto warto prysnąć jakimś sprejem do uszczelek w gumowe prowadnice szyb które są wewnątrz drzwi... u mnie teraz prawie nie ma oporu przy otwieraniu... normalnie byłem w szoku :mrgreen:

Pod tylną kanapą w caravanie nic nie sprawdzisz bo pompa i czujnik poziomu jest mocowany do bocznej ścianki baku i dostęp jest tylko od spodu z kanału... u mnie w aucie też nie działało wskazanie paliwa... powód był banalny... ktoś kombinował i urwał kabelek czy też kabelki idące od wskaźnika tuż przy baku...

Co do radia to ono tam ma jakiś jeden dodatkowy kabelek który podłącza się w celu wzmocnienia sygnału radia... musiałbyś podjechać do pierwszego lepszego elektryka albo gościa od montażu radyjek, dla takich to 3 min. roboty...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

Witam ja do tematu sie chce dołączyć panowie zauważyliście że podczas jazdy wskaźnik paliwa mniej wyświetla paliwa niż przy wyłączonym silniku tylko na stacyjce przekręconej?? przynajmniej u mnie tak jest od razu mówię że auto stoi na równej powierzchni :lol: :m

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

:) niezbyt szczegółowo opisałem te usterki - wskazówka stoi cały czas w położeniu min.
Dzięki wszystkim za odpowiedź. W najbliższy weekend postaram się trochę podłubać przy autku. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ