przyciemnione lampy przod

niski

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 06 lis 2007, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

przyciemnione lampy przod

#1

Nieprzeczytany post autor: niski »

witam przedstawiam wam prosta operacje przyciemniania lamp.

zapraszam na strone [External Link Removed for Guests] (sorki ze nie ma domeny ale strona i tak zmieni serwer) nastepnie klikamy w techniczne i przedostatni odnosnik :)
opis by Aro222

jak latwo sie zorientowac na stronie znajduje sie tez kilka innych ciekawych informacji jak np chlodnica oleju w c18xe.


Pozdrawiam
Obrazek

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Widziałem jak to jest zrobione u kolegi Drewno :) Fajnie to wyglada, ale on ma jeszcze migacze w ten sposob przyciemnione! I to wyglada super!
[External Link Removed for Guests]

niski

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 06 lis 2007, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: niski »

kierunkowskazy beda przyciemnione u kolegi ktory robil to w swojej astrze tzn juz do niego ida :) ale wiadomo jak to z poczta polska ;)
Obrazek

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam tylko nadzieję, że samo szkło reflektora nie jest przyciemnione.
Swoją drogą to jest jakiś fenomen. Co ma na celu przyciemnianie lamp ?
Często widzę ciemne klosze. Nasuwa się pytanie po co wszyscy to robią. Może od razu zdemontować wszystkie światła. Wtedy to będzie rewelacyjnie wyglądać !
Lampa jest po to aby świecić z odpowiednią jasnością. Dodam tylko, że tylne światła muszą być widoczne z odległości min. 300 metrów. Dodatkowa sprawa, to przerabiana lampa traci certyfikat i nie może być używana w ruchu ulicznym (mandat, zabranie dowodu rejestracyjnego i koszty odholowania).
Najczęściej przerabiane lampy kiepsko świecą, a wygląd to kwestia gustu. Mnie się coś takiego nie podoba. Szczególnie światła tylne zaciemnione na niebiesko :?

Pozdrawiam i życzę wszystkim umiaru. Bezpieczeństwo jest ważniejsze od ładnego wyglądu. Takie jest moje zdanie.

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Górnik, widzęznasz sie. ;D :lol:
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: suchy »

Górnik, gdybyś przyjrzał się, co zostało zamalowane to zobaczyłbyś, że elementy "robocze" odbłyśnika pozostały nienaruszone...
to co zostało zamalowane, to tylko kołnierz zasłaniający wnętrze reflektora nie biorący udziału w odbijaniu światła...

od siebie dodam, że nie zawsze trzeba rozbijać szkła... reflektory CARELLO bardzo łatwo się rozbiera - nie wiem jak BOSH'e
w carello wystarczy zdjąć dwie blaszki-zawleczki a potem delikatnie np. szpachelką podważyć. dobre efekty daje ogrzanie masy uszczelniającaj dokoła szkła - przy odrobinie szczęścia można ją potem wykorzystać

ja swoje rozbierałem, bo szkła zmieniałem
wyczyściłem starannie, potem silikon szklarski bezbarwny i blaszki..
trzyma jak "kac w niedzielę" ;)
jestem już stary...

niski

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 06 lis 2007, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: niski »

Górnik, takie przyciemnienie nie pogarsza swiecenia bo samo lustro nie jest zamalowane! poprawia to tylko efekt wizualny!
Obrazek

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Nie no ale nie czepiajcie się. Jak by nie było Górnik zwrócił uwagę na ważną kwestię.
Zdarza się czasem taki baran co stawia kwestię ładnego wyglądu niebieskich czy czarnych kloszy z tyłu ponad bezpieczeństwo. I nie interesuje go to że światła stopu w dzień są prawie niewidoczne albo nie odróżniają się w ogóle od pozycyjnych.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

niski pisze:Górnik, takie przyciemnienie nie pogarsza swiecenia bo samo lustro nie jest zamalowane! poprawia to tylko efekt wizualny!
I o to chodzi. Najważniejsze nie malować szkła. W twoim przypadku jwst OK.
Przyznam, że efekt jest ciekawy.

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

fajnie to wygląda - widziałem bardzo podobny manual na jakiejś stronie (podajże niemieckiej), tylko tam do kompletu kierunki też były ciemne i wyglądało w komplecie bardzo ładnie
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ