Tylna szyba w Astrze F Sedan - Wasze opinie

Gość

Tylna szyba w Astrze F Sedan - Wasze opinie

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam

Dzisiaj miałem takie zdażenie:

Wychodze sobie z domu do mojej asterki ... pyk ... alarm się wyłancza , centralny otwiera drzwiczki. Elegancko zasiadam na fotelu. Zamykam drzwi , atu nagle ........ slysze za soba jak by coś się wysypywało lub zsuwało z dachu. Odwracam głowe patrze a tam tylna szyba rozsypana w drobny mak leży sobie na tylnej półce.

Dlatego też kieruje do Was pytanie , czy ktoś miał podobna sytuacje ??

Dodatm tylko, że szyba nie miała żadnej widocznej rysy ani pęknięcia. Posiada tylko zamontowana antene do zestawu głośno mówiącego , na środku w górnej części szyby, ale niewiem jak była zamontowana bo już kupiłem z tą anteną.

Szyba z ogrzewaniem , wcześniej jechałem ok. 30 min poczym stała przez jakieś 2 - 3 godzin. Temp pow. ok. 1°C

Nie znalazłem żadnych śladów po kamieniu lub czymś takim więc wybycie przez kogoś obcego wykluczyłem, bo gdyby tak było alarm by zareagował.

Czy jest możliwe aby szyba sama pękła tak poprostu ?

Czekam na Wasze opinie.

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Musialo byc jakies naprezenie moze w przeszlosci byla bita chodzi o samochod oczywiscie;P?Ja mialem tak samo tylko ze w mercedesie 190 tylko ze bylo lato wieczorna pora na wsi bylem na lawec niedaleko samochodu a tu nagle odglos jak by ktos rzucil kamieniem w samochod podchodze a tam szyba trzymala sie jeszcze troche pajeczynka:P ale zaraz i tak opadla do srodka;/ wymieniona na "nowa" ze szrotu oryginalna i siedzi nie peka;P a tez mialem na szybie tylko ze antene.A nigdzie nie bylo rdzy??Bo sa takie przypadki ze rdza wypchnie szybe i tez moze sie rozsypac;/
Pozdrawiam mata12

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Nie rdzy nie bylo nigdzie.

Dowiedzialem sie w serwisie ze tak sie tez dzieje jak jest ogrzewanie tylnej szyby. W momencie gdy dojdzie do malutkiego przerwania ktoregos paseczka z ogrzewania nawet nie zuwazalnego golym okiem , to przeskakuje iskra i powstaje lug elektyczny , co moze prowadzic do nadmiernego nagrzania szyby i gdy dosteje niskiej temp. z zewnatrz to szyba leci w drbny mak.

Wiec pewnie tak bylo. Bo innego wytlumaszenia nie widze :)

Jak to ppwieidzial facet z swerwisu , najlepiej nie uzywac ogrzewania szyby w zimie :P <lol>

ODPOWIEDZ