Przednia rura wylotowa

Asambler

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków / Mielec
Kontakt:

Przednia rura wylotowa

#1

Nieprzeczytany post autor: Asambler »

Hej,
Mam tą rurkę do wymiany i chciałem ostatnio kupić zamiennik i okazało się że w katalogu Bosal ma tylko takie ruruy do silnika c14nz a do mojego x14nz już nie robi i katalizatory do tych dwóch silników też mają inne oznaczenia, więc zastanawiam się czy podejdzie mi ta rura z c14nz, z książki "sam naprawiam..." wynika że do 1,4 i 1,6 jest taka sama, czy ktoś już kiedyś rozwikłał tą zagadkę?
Pozdrawiam ;)
Fan wszystkiego na czym da się jeździć, oprócz wielbłądów(póki co) :)
CB-Radio: Intek H-520 Plus + President ML 145

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Przednia tzn.? Dwururka zaraz za kolektorem?
Potem zależnie od silnika jest kat.(lub łącznik), potem środkowy, potem końcowy...

Jeżeli chodzi o dwururke to tak są takie same.
[External Link Removed for Guests]

Tomasz Metalik

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 13 gru 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: opole
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomasz Metalik »

Witam !
Zauwazyłem w swojej Asterce ze z przedniej rury wylotowej na wysokosci miski olejowej zaczyna się kopcić na obrotach rzędu 2500 ( no jak jest juz goraca ). Nie są to spaliny ale jest to jakby unoszaca się para wodna o zapachu spalenizny. Porównywałem ze spalinami - i wyeliminowałem wstepnie wydostawanie sie na tym poziomie spalin. Wiec jest to zapach jakby rura zaczynała sie przypalać. Efekt wydostawania sie tej pary z pod maski widac oczywiscie przy rozgrzabym silniku np jak stoje w korku tj wtedy kiedy nie ma podmuchu powietrza wynikajacego z jazdy który odprowadza ten "dym" pod samochodem . Dym jest widoczny wyraznie.

Czy konieczna jest wymiana przedniej rury wylotowej czy mozna jeszcze cos z tym zrobić ?
Pozdrawiam !

[ Dodano: 2008-12-17, 13:17 ]
Dodam jeszcze iż z połaczeń miski olejowej saczy mi się olej. Nie jest to jakis duzy wyciek ale jest . I kropla oleju takze spadnie czasem na rure. Po tym jak dzisiaj zlokalizaowałem skad sie bierze ten "dym" przetarłem rure w tym miejscu i po 30 minut chciałem pokazac bratu co sie dzieje. I mimo 5 minut grzania silnika na wysokich obrootach nic nie bylo.
Rura sama czyba sie nie przepala. tzn nie wydziela smrodu spalenizny ... ?
"... z myślą o posiadaczach i użytkownikach samochodów, którym nie wystarcza tylko intuicyjne naciskanie pedałów eksploatowanego pojazdu i telefon do służb pomocy drogowej"

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Sam zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś. Olej również się gotuje i paruje białym dymem. Zlikwiduj wyciek i będzie dobrze bo inaczej będziesz miał takiego smroda przez caly czas. Pozdrawiam!
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Tomasz Metalik

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 13 gru 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: opole
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomasz Metalik »

Ok dzieki :-)
Pozdrawiam
"... z myślą o posiadaczach i użytkownikach samochodów, którym nie wystarcza tylko intuicyjne naciskanie pedałów eksploatowanego pojazdu i telefon do służb pomocy drogowej"

ODPOWIEDZ