przestaje działać obrotomierz

kamuss

przestaje działać obrotomierz

#1

Nieprzeczytany post autor: kamuss »

Witam mam problem taki iz moja maszynka czasami gasnie na postoju lub w jezdzie a co zauwazylem to poprostu obrotomierz opada na zero i auto zaczyna zwalniac jak jest jakis bieg... to teraz tak co dzisiaj zauwazylem iz stalem na parkingu opadl obrotomierz auto raptem dostalo obrotow do ok. 1500 i zgaslo .. Wiec teraz pytanie czy to moze wina mobilajzera ktory jest fabrycznie zamontowany czy moze jakis szatan wstapil?? a i dodam ze to jest silnik x16sz ten na elekt. zaplonie .. moze tu cos jest nie tak????
Wesołych Świąt .. Pozdrawiam

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adi »

Powiem ze to nie jest immo napewno. Zrob diagnoze zobacz czy masz jalis błąd

kamuss

#3

Nieprzeczytany post autor: kamuss »

brak bledow.... :( szukamy dalej

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: adi »

A jak tobie zgasnie to mozesz go od razu urochomic bo jak tak to powiem ze tak jest ciezko mi okreslic co moze byc

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gimof »

kamuss pisze:Wiec teraz pytanie czy to moze wina mobilajzera ktory jest fabrycznie zamontowany
Jest taka możlwiość, ale innych możliwości jest multum. Podjedz do elektryka z tym na początek.
[External Link Removed for Guests]

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Pada obrotomierz = brak napięcia na cewce/module.
Może to być zanik +, jak i brak sygnału na układ zapłonowy z kompa, czujnika halla, nie wiem jaki masz silnik.

kamuss

#7

Nieprzeczytany post autor: kamuss »

adi pisze:A jak tobie zgasnie to mozesz go od razu urochomic bo jak tak to powiem ze tak jest ciezko mi okreslic co moze byc
nie moge go odpalic bo wciskajac pilot od mobilajzera nie zapala sie kontrolka... chwileczke postoi jakies okolo 10 sekund i wszystko wraca do normy...
a do elektryka nie ma sensu jezdzic bo tak nie znajdzie musial by u niego zgasnac ale to byl by fart ... silnik to x16sz tak jak wczesniej napisalem .. Pozdrawiam ..

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

kamuss pisze:nie moge go odpalic bo wciskajac pilot od mobilajzera nie zapala sie kontrolka
To masz fabryczny immo, czy dokładany?
W fabrycznym nie ma zadnych przycisków.

kamuss

#9

Nieprzeczytany post autor: kamuss »

ja37 pisze:
kamuss pisze:nie moge go odpalic bo wciskajac pilot od mobilajzera nie zapala sie kontrolka
To masz fabryczny immo, czy dokładany?
W fabrycznym nie ma zadnych przycisków.
hmm powiem tak jest napisane opel oraz znaczek i na dole napisane robert bosch gmbh..
mam foto pilota oraz sterownika jak cos to podam swoj gg i napiszesz do mnie to ja ci przesle foto.. dzieki

[ Dodano: 2008-01-01, 22:41 ]
gg 1017013

[ Dodano: 2008-01-06, 08:27 ]
a wiec wczoraj znow zgasl ... bylo tak ze jechalem na 3 biegu i opadl obrotomierz i zacza zwalniac... kontrolka gazu przeszla w stan taki jak przy wlaczeniu zaplonu czyli migala... u mnie gaz sie przelacza od 2 tys. wiec postanowilem wlozyc bieg 2 to bylo napewno ponad 2 tys i jednak zonk .. . i zaraz po 3 minutach to samo.. a teraz troszke na temat immo...
wiec tak jak odpalam normalnie jest ok i jak wylacze auto to immo jest nie aktywne i moge go odpalic a jak wylaczyl mi sie wtedy to jak wylaczylem zaplon i wlaczylem to musialem jeszcze raz wcisnac pilot tak ze cos z num musi byc??? moze lepiej zrobic zworke w centralce immo na przekaznikach i wstawic zwykly alarm???? zaznaczam ze to jest na gazie i na benzynie to samo sie dzialo jak nie bylo onstalacji gaz wiec ta obcja odpada... pozdrawiam

ODPOWIEDZ