różnego rodzaju dodatki do paliwa

Phate

różnego rodzaju dodatki do paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: Phate »

Ostatmnio zastanawiam sie nad takimi dodatkami do beny, czytalem na opakowaniach ze pomagaja oczyscic wtryskiwacze i inne czesci silnika,
Co o tym sadzicie czy takie cos moze bardziej popsuc niz naprawic ??

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Phate, zależy co kupisz. Jeżeli kupisz jakiś szajs to jeszcze ci silnik rozłupie...

A jeżeli kupisz drogi, ale renomowany preparat to jest szansa ze będzie ci samochodzik troszke dłóżej słóżył. Obecnie paliwa z serii verwa v-power ultimate mają w sobie dodatki czyszczące. Ale nie wiem jak ze smarującymi.
[External Link Removed for Guests]

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Taaa.... Generalnie takie środki nie działają. Stosując przy każdym tankowaniu...może, ale to też wątpliwa sprawa. W gruncie rzeczy - nie opłaca się.

Natomiast są środki (polecam motula) które wlewa się do oleju przed jego zmianą. Zostawiamy z takim środkiem auto na 20 minut i potem zmiana oleju.
Naprawde widać różnice. Bo zdjęciu miski czy pokrywy zaw. było widać, że elementy są czyściejsze niż bez użycia takiego środka.
[External Link Removed for Guests]

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Ja jezdze na gazie i srednio tankuje co jakies pol roku kilkanascie litrow benzyny, ktorej uzywam do rozgrzewania auta, tankuje zawsze na bp (drogie ale dobre paliwa) i leje dodatek liqui moly czy jak to sie tam pisze dziala to bardzo dobrze nawet po pol roku benzyna jest jakosciowo taka ze auto pali i jedzi bardzo dobrze
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

A stosował ktoś te ceramizery do paliwa i oleju? Niedawno na ATT byla dyskusja na ten temat i wygląda na to,że, może nie tak jak w reklamie, ale dużo dają w przypadku starych silników. Znacznie poprawiają kompresję i uszczelniają silnik. Chciałbym to użyć przy następnej wymianie oleju ale ciekaw jestem opini ludzi, którzy wcześniej próbowali.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Przypomnielo mi sie jak to kolegi ojciec w dostawczaku kiedys zalal jakis uszlachetniacz do paliwa. Jakis mocno agresywny byl i nie pamietam marki ale rozpuscil wszytkie brudy w paliwie-znaczy sie w zbiorniku. Wyjechal tylko z podjazdu i odrazu sie zapchal filtr. Wymienil filtr i moze przejechal z 5 km i znowy stanal. Niestety musial sciagnac bak i caly wymyc. Uwazam ze jesli jest dobrze to po co szukac dziury w calym a te magiczne specyfiki to mi sie wydaje ze sa dla(przepraszam za wyrazenie)"frajerów" coto przy samochodzie nie potrafia za wiele zrobic. Kupi taki ktos ten specyfik na stacji i mysli ze tak wiele zrobil i ze teraz to bedzie mial maszyne jak na rajdach. Taka moja opinia- i mysle ze nie tylko.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

zalezy kto czego oczekuje, ja oczekuje tego zeby mi nie wytracalo wody w benie bo do pelna nie zaleje i to sie sprawdza
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

wesoł pisze:Przypomnielo mi sie jak to kolegi ojciec w dostawczaku kiedys zalal jakis uszlachetniacz do paliwa. Jakis mocno agresywny byl i nie pamietam marki ale rozpuscil wszytkie brudy w paliwie-znaczy sie w zbiorniku.
Musiał zalać jakiś środek czyszczący. Po wymyciu baku i wymianie filtra miał czyściejszy silnik, czyli... sukces :D o ile się nie rozszczelnił.
Nietoperz23 powinieneś częściej tankować tę benzynę i częściej na niej jeździć. Od czasu do czasu wypalenie baku benzyny jest zdrowe dla zagazowanego silnika. Eksperci mówią o 1 baku na 5 zbiorników gazu.
A co do ceramizerów to według różnych osób dają faktycznie dobry efekt ale ciekaw jestem na ile zgodne z prawdą jest to co podają reklamy tego środka, np: [External Link Removed for Guests]
Faktem jest, że jazdę bez oleju należy między bajki włożyć, podobnie jak dużo niższe spalanie. Czy ktoś tu naprawdę to stosował i może opowiedzieć ??

Phate

#9

Nieprzeczytany post autor: Phate »

a jest jakis srodek ktory wyczysci bak z jakiegos takiego wiadomo dennego osadu i zwiaze wode zeby nie zalegala ??

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Tomek_0181 pisze:A co do ceramizerów to według różnych osób dają faktycznie dobry efekt ale ciekaw jestem na ile zgodne z prawdą jest to co podają reklamy tego środka, np: [External Link Removed for Guests]
Faktem jest, że jazdę bez oleju należy między bajki włożyć, podobnie jak dużo niższe spalanie. Czy ktoś tu naprawdę to stosował i może opowiedzieć ??
Panowie panowie :) Jak można zmiejszyć spalanie w aucie które ma już swój przebieg, zużycie części NIe ingerując w silnik MECHANICZNIE ? no JAK ? jeżeli by tak było to po co te wymiany świec... każdy kupywał by za 5 zł ceramizer i na nim jeździł do upadłego...

Słuchajcie .... oni pokazują reklamy na zasadzie - czy auto przejedzie X kilometrów bez oleju w silniku z odkręconą miską olejową czy co tam ....

a jak było z tymi dynamizerami ? takie Halo wokoł tego i co ? ucichło nagle.. na allegro sprzedają towar Ci którym on jeszcze zalega.. nie wierzcie w takie bajki... typu ceramizer... i jak macie polepszyć osiągi to dołóżcie te kilkadziesiąt złotych więcej... kupcie lepszy olej, kupujcie oryginalne części - a nie zamienniki z intercarsu... które nie cieszą się zbytnio dobrą opinią ( mogę tutaj co niekórych urazić ), wymieniajcie w porę zuzyte elementy DBAJCIE a spalanie będzie w normie :) ..


PHATE odnośnie płynów z właściwościami higroskopijnymi - tj. wchłanianie wody to są takie płyny... nie wiem czemu ale po głowie chodzi mi denaturat - tzn. nie chodzi w sensie chodzi tylko chodzi w sensie mam na mysli denaturat.. i nie to żebym go jakoś tam wykorzystywał doustnie tylko... zalać denaturacik A Cooo do baczku :) :m

ODPOWIEDZ