Kody błedów 93 , 35

Gibon!

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 gru 2007, 17:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sulęcin [LUBUSKIE]
Kontakt:

Kody błedów 93 , 35

#1

Nieprzeczytany post autor: Gibon! »

Witam!Dzisiaj zczytałem kody błedów w asterce, ale nie wiem co dalej z tym zrobic, za co sie zabrac i co sprawdzac czy dobrze chodzi i ewentualnie jak naprawic usterke!

Wywalilo mi nastepujace bledy:

93 - Moduł sterujący QUAD

35 - Silnik krokowy -m niewłaściwa ilość kroków

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

co do silniczka krokowego to albo przeczyścić, jeżeli silnik chodzi nierówno na obrotach biegu jałowego... lub wymienić...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

koledzy a nie orientujecie sie co moze byc przyczyna błedów 41 , 44-sonda uboga mieszanka 17-wtryskiwacz i 47 -egr ( egr zaslepiony czy błąd bedzie caly czas ?) (PB+LPG z komputerem)

Awatar użytkownika
lukas25

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2008, 21:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wielkie radowiska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukas25 »

Gibon! pisze:35 - Silnik krokowy -m niewłaściwa ilość kroków
tak jak pisze kolega JunioR, dodam od siebie nie zapomnij o stykach przy ecu też potrafią nie łączyć, na własnej skórze przetestowane :/
ASTRA F c18nz / głowica c20ne-2mm / wałek 16sh/ wtryski c20xev / ECU c16se = c18se?? ale draka i to jeździ całkiem nieźle

będzie nowiutki wałeczek od 16sh :)

KADETT E C16NZ

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

i jeszcze wyskoczyl błąd numer 95 ktorego nie moge znalesc opisu

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

Gibon! miałem to samo co ty :) Przeczyść blaszkę silnika krokowego i gniazdo. A wtedy po sprawie... błąd ci zniknie. Problem ten może wystąpić z powodu zaśniedziałej blaszki śilnika krokowego lub jej zabrudzenia. A jeżeli autko będzie ci robiło figle w postaci szarpnięcia i zgaśnięcia podczas zdjęcia nogi z gazu na dużych obrotach lub nie będzie miał regularnych obrotów silnik na biegu jałowym to wtedy musisz wymienić silnik krokowy na nowy. Koszt nowego nieoryginalnego na allegro to 25 złotych.

Drak3 kod 95 to ustawienie wolnych obrotów silnika. Czyli też problem z silnikiem krokowym. Też do wyczyszczenia lub do wymiany.

[ Dodano: 2008-02-07, 00:38 ]
Zapomniałem napisać. Niektórzy pseudo mechanicy, naukowcy i sprzedawcy biegli w swoim fachu, psuciu i głupocie powiedzą wam iż silnik krokowy pasuje do Astry F-ki 1.6 8V z poczciwego Poldka a w ten sposób będziecie mogli zaoszczędzić kilkanaście zł.. Nie prawda!!! Identycznie wyglądają i pasują idealnie ale są złe różnią się specyfikacją i innymi duperelami a wtedy sprawiają więcej kłopotu niż pożytku.
GG: 9891042

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czy ktos ma wszystkie kody bledów ;)

ODPOWIEDZ