Zawieszenie przednie popukiwanie w Mc Personach

Gość

Zawieszenie przednie popukiwanie w Mc Personach

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszytkich mam takie pytanie bo morduje temat na wszystkie sposoby i nie moge dojść co jest halo w mojej asterce co ciekawe kolega w Vektrze A tez ma identyczny problem . Sprawa wyglada w ten sposob ze gdy ruszam autem rano kiedy jest zimne po nocy słysze z przodu takie delikatne popukiwanie , dzieje sie tak przez jekis kilometr i juz jest ok . Juz byłem na diagnostyce przedniego zawieszenia i wyszło wzorowo . Chcąc spradzic co to moze być podniosłem maske i kiwałem autem jak było zimne nie ruszane po nocy i wyraznie czuć takie pykanie na gorze McPersona . Co to moze być dodam ze uspokaja sie po przejechaniu kilkuset metrów a słyszałem opinie ze to cos od amortyzatorów ze niby olej gesty ale wole zapytac was madre głowy bo wkoncu ćwiczynie temat pt. Astra codziennie

Barun

#2

Nieprzeczytany post autor: Barun »

Olej nie ma nic do rzeczy bo w srodku amortyzatora nie ma co pukac (chyba ze sie cos urwalo). Zmien sobie lozyska amortyzatorow (te u góry) i powinno być ok - na szarpakach i tescie amortyzatorow tego nie wykarze, wiec powinienes od tego zaczac, a tym bardziej, ze to tani temat ;)

Przemo13

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 11 sie 2007, 1:18
Imię: Przemek
Auto: Astra i Vectra
Silnik: 1.4i, 2,2dti
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Przemo13 »

Co do łożysk to Barun ma rację moga mieć luzy ale co do amortyzatorów to sie nie zgodze. Olej w amortyzatorze gestnieje na mrozie ( jak każdy) i jak rano po dłuższym postoju ruszasz to amortyzator na poczatku jest sztywniejszy (twardszy) ale też bym zaczoł od łożysk skrętnych.
Teraz i kiedyś tam w przyszłości :)

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dikser »

me tooooo :mrgreen: wiele ludzi nie wie ze łozyska mcpersona wymienia sie po ilus tam kilometrach.myśla ze to jedna z wiecznych części.niestety tak nie jest.... :/
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wiecie szczerze to tez myslałem ze to te łozyska bo wszystko inne jest w stanie idealnym ale tak sobie myślałem ( moze sie własnie myle ) ze te łozyska nie maja prawa stukać wkońcu sa cały czas dociśnięte cięzarem całego auta , spoczywa na nich oprucz amortyzatora jeszcze chyba miseczka w która sprezyna ciśnie ?? mam racje czy sie myle czy faktycznie to te łozyska w gorze kolumny ??

ODPOWIEDZ