PROBLEM Z TURBO W X17DTL

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

PROBLEM Z TURBO W X17DTL

#1

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

witam - mam pytanie, w związku z tym, że moja turbina nadaje sie do regeneracji, bo poprostu nie działa, zastanawiałem sie, czy istnieje możliwość jej zaślepienia, ominięcia czy coś w tym stylu - skoro turbina nie działa a auto jeździ jako tako to może da sie jakoś ja pominąć, żeby nie brała oleju i nie zawalała nim silnika - w kanale gdzie ma być samo powietrze z turbiny jest olej - stąd pytanie o takie alternetywne do dość kosztownej regeneracji rozwiązanie
może ktoś próbował czegoś takiego?
pozdrawiam

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czesc , mozna zaslepic przewod olejowy ten u gory turbiny co dostarcza do niej smarowanie ,wtedy nie dostaje oleju ale pamietaj ze jak jedziesz to spalina napedza caly czas turbine i bez smarowania mozna ja zatrzec , ja regenerowalem swoja turbinke 1 rok temu chodzi teraz idealnie koszt 650 zl , jak chcesz kupic uzywana ze szrotu to nie wiele taniej zaplacisz tylko nie wiadomo jak ona sie spisuje najprosciej spr to zobaczyc czy wirnik nie ma luzu , pozdrawiam BEZ TURBINY TO NIE JAZDA -PAMIETAJ :D

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

pytałem o koszt regeneracji - ok 900zł, do tego egr, czyszczenie intercooler'a, silnika z oleju itp - więc myslę, że w całości może się to oprzeć o jakies 2000zł, serwis który miałby ją regenerować to TURBOSERWIS z katowic, dają rok gwarancji na naprawę. Powiedz jeszcze jakie miałeś objawy, że dałeś ją regenerować?

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

drogo EGRa zaslep, intercoler sam sobie wyczyscisz a turbo wymontuj i zawiez do specjalistycznego zakladu... ja za regeneracje zaplacilem 600zl z wymontowaniem (120zl) w zakladzie zajmujacym sie tylko turbinami pod elblagiem

Objawami moze byc brak mocy lub tez duzy wyciek oleju (turbo przepuszcza) badz tez luzy wirnika itp

czolem
Oberon
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czesc ja mialem taka przyczyne ze bral mi mocno olej , byl spadek mocy , az wreszcie uszczelnienia puscily i turbina wtlaczala mi olej do cylindra , nastapil samozaplon oleju i koniec jazdy a bylem opelkiem kolo lubinia 330 km od domu , zostala mi lawewta tylko, nie idz na ta robote za 2tys jak sam nie umiesz wymontowac i zamontowac umow sie z mechanikiem on to zrobi za okolo 100- 120 zl , turbinke regeneruj w specjalist warsztacie i szukaj cen nie tych najmniejszych nie tych wygorowanych , cena 600 do 700 to najlepsza oferta , ja regenerowalem przez allegro w miejscowosci BOROWA , naprawde dobry zaklad , niedrogi , dobry kontakt i turbinka super pracuje. Aobjawy pytasz to wtedy zarla olej , intelcoler zawalony olejem , spadek mocy, ubytek oleju , no i oczywiscie luz na wirniku , pozdrawiam :)

[ Dodano: 2008-01-01, 16:15 ]
a jeszcze na koniec wirnik sie yrwal z oski w turbince

[ Dodano: 2008-01-01, 16:28 ]
kolego oberon jak sie robi aby fotka mojego opelka sie pojawila ? wgralem je na podany adres i czekam juz kilka dni i nie ma , dlaczego? :(

ODPOWIEDZ