Coś stuka w przednim lewym kole podczas jazdy

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Polecam [External Link Removed for Guests] . Dodam ze przy poprzedniej mojej wymianie razem z lozyskami i poduchami amorkow (byly calkowicie wybite) wymienilem tez sworznie wahacza. I stuki ustaly ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Usunięty użytkownik 3235

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Super opis. I jaki przejrzysty :lol:
Na pewno niejednemu się przyda.Wszystkie z tych narzędzi akurat mam(pasów nie ale ściskacze sprężyn mam) więc kiedy mi te części padną to z wymiana nie powinno byc najmniejszego problemu.

Dzięki w imieniu wszystkich :mrgreen:

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wencik »

O kurde , ja bym wolał wyciągnać całego mc persona - i dopiero potem założyć sciągacze bo tak to troche takie pierdzielenie
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Koledzy już chyba wiem mniej wiecej co jest i potrzebuje rady..
Popatrzyłem pod maske a dokłanie pod ten dekielek plastikowy na poduszce amortyzatora i zauważyłem ze tan kretka w środku jest poluzowana, jakies 8-10 mm... Troche ją dokręciłem ale nie całkiem bo już ciemno,zimno i nie chciało mi sie szukać imbusa zeby dobrze dokrecic... Jeszcze nie jechałem samochodem wiec nie wiem czy sie poprawiło, zreszta jutro sprobuje dokrecic całkiem i mam pytanie do Was...
Jaka mogła być przyczyna tego że sie popusciła.. czyżby coś było wybite, albo jakaś inna przyczyna?? a może ta samo od siebie?? prosze o rady...

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#15

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Gdy kupowalem autko, tez mialem poluzowana ta srubke. Jednak zeby ja dokrecic trzeba miec specjalny klucz - nasadkowy z otworem na imbusa ( czy jakos tak :mrgreen: ) . Ja sobie poradzilem inaczej...autko w gore, kluczem hydraulicznym przez szmatke lapalem za amorka i wtedy zwykla nasadka dokrecalem srube :mrgreen: U mnie stuki spowodowane ta usterka ustaly. Ale 4 msc pozniej juz sie poduszki posypaly :mrgreen:
Aha dodam ze te nakretki nie sa samohamowujace, wiec czesto sie luzuja - przyspieszaja jednak wybijanie poduszek :roll:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

nokri

#16

Nieprzeczytany post autor: nokri »

przede wszystkim kolego weź klucz i sprawdzi dokręcanie WSZYTKICH kół , to po prost może być poluzowanie nakrętek na którymś kole , nie koniecznie na przednim!

Awatar użytkownika
Fuzel

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2007, 22:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Fuzel »

Myślę, że na 99% jest to wina łącznika stabilizatora. Jeśli miałeś zamontowany łącznik z tworzywa sztucznego, to po kilkuset przejechanych kilometrach te łączniki pękają. Miałem podobną sytuację, zamontowałem łącznik z plastiku, wytrzymał 3 miechy i przy podjechaniu przez leżącego policjanta słyszałem dosyć wyraźne uderzenie w lewym kole. To była wina zerwanego łącznika stabilizatora. Zamontowałem metalowy i jest OK.

[ Dodano: 2008-01-06, 00:34 ]
A jeśli nie łącznik stabilizatora, to amortyzator do wymiany. Pozdro

ODPOWIEDZ