PRZEKAŹNIK ŚWIEC ŻAROWYCH - GDZIE SZUKAĆ?

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

PRZEKAŹNIK ŚWIEC ŻAROWYCH - GDZIE SZUKAĆ?

#1

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

witam - pytanie moze wydac sie glupie, ale gdzie dokladnie znajduje sie przekaznik swiec zarowych i czy opisany w "sam naprawiam" sposob kontroli jest wystarczajaco skuteczny czyli styk "30" i masa - dioda ma świecić, styk "86" i masa wlaczyc zaplon - dioda ma swiecic

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czesc , przekaznik znajduje sie pod czarną podluzną skrzyneczką kolo akumulatora , musisz zdiac obudowe tej skrzynki i 1 z lewej strony bedzie przekaznik , czyli taka czarna podluzna kostka , jesli ci nie grzeja swiece to moze byc uszkodzony przekaznik , ale uwazaj przed przekaznikiem jest bezpiecznik 30 A jesli on jest spalony to nie masz pradu na przekazniku ,sprawdz to dokladnie zanim rozbierzesz pol instalacji :)

[ Dodano: 2007-12-30, 21:38 ]
w tych instrukcjach dziwnie pisza , najprosciej podlącz kontrolke do masy a 2 biegun do tego przewodu co doprowadza prad do swiec zarowych , jak nie zaswieci szukaj przyczyny przekaznik -bezpiecznik - luzny przewod itp, moj kolega pol inst rozebral a okazalo sie ze przekaznik ktory siedzi w kostce mial wypalone gniazdo

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

wlasnie w ksiazce pisza ze przekaznik jest pod poszyciem slupka drzwiowego kolo nog pasazera - zdjalem plastiki ale tam nic nie ma :/

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ha ha ha niezle piszą , sprawdz tam gdzie napisalem ja juz tyle usterek mialem przez 7 lat uzytkowania ze moge warsztat otworzyc :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-01, 16:25 ]
i powiedzialem DOSĆ sprzedaje tego opelka i nigdy wiecej 1.7 DTL totalna porażka opla

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam mam taki sam problem tylko iż swiece zapalają mi sie tylko wtedy jeśli jest przymrozek czy to normalne pali wtedy mi bez problemu niewiem co jest natomiast jeśli jest cieplej nawet mi sie nie zapali kontriolka i musze go ,,hehłać" to jest model z 2000 roku a silnik to 2.0 dtl prosze o pomoc

[ Dodano: 2008-03-07, 10:53 ]
witam co zrobić jak świece zapalają mi się tylko wtedy jeśli jest przymrozek a jeśli jest cieplej nie ma znaku i muszę go ,,hehłac" co to może byc bo niemam pojecia podłanczałem go do kompa i niema żadnych błędów podejżewam że to pierdułka ale mnie denerwóje co zrobić jak do tego dijść to jest model z 2000 roku pojemność 2.0 dtl

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Przemol to jest normalne. Pewnie masz astrę g co?

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Przemol pisze:Witam mam taki sam problem tylko iż swiece zapalają mi sie tylko wtedy jeśli jest przymrozek czy to normalne pali wtedy mi bez problemu niewiem co jest natomiast jeśli jest cieplej nawet mi sie nie zapali kontriolka i musze go ,,hehłać" to jest model z 2000 roku a silnik to 2.0 dtl prosze o pomoc

[ Dodano: 2008-03-07, 10:53 ]
witam co zrobić jak świece zapalają mi się tylko wtedy jeśli jest przymrozek a jeśli jest cieplej nie ma znaku i muszę go ,,hehłac" co to może byc bo niemam pojecia podłanczałem go do kompa i niema żadnych błędów podejżewam że to pierdułka ale mnie denerwóje co zrobić jak do tego dijść to jest model z 2000 roku pojemność 2.0 dtl
znajdz przy silniku czujnik ktory podaje temperature do przekaznika i jak go odlaczysz to zawsze bedzie grzal swiece, ja mam to samo w mojej tylko ze mam 1.7td isuzu i dziala, pozdro.

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Ten temat już był przekaznik znajduje się pod maską w czarnej puszce koło aku ale tak jak fergon powiedział odpiać czujnik i po sprawie tylko trzeba uważac zeby świec nie spalić

ODPOWIEDZ