Problem Astra 1.6

damcio1983

#11

Nieprzeczytany post autor: damcio1983 »

Witam jestem tu nowy chcialby sie dowiedziec gdzie jest ta slynna sonda lambda bo duzo sie o niej pisze ale tak sie zastanawiam czy u mnie tez to jest bo silnik mam identyczny jak ten na gorze i podobny problem jak Salvator.

Salvator

#12

Nieprzeczytany post autor: Salvator »

Sonda znjaduje sie za kolektorami wydechowymi, takie cos wkrecone w rure z jednym kablem :)

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Salvator, no tak, ale mi chodziło o to jedno odpalenie na 50...

Przecież normalnie nic ci się nie dzieje, więc domyślam się, że pompka działa :lol:

Salvator

#14

Nieprzeczytany post autor: Salvator »

To jest jedno nie odpalanie na 50, i wlasnie to mialem dzisiaj. Sprawdzilem swiece i suche, nie bylo iskry. Pchnałem 4m i zaskoczł a co do tego mojego spalania tych 11l na 100 to chyba ssanie mi sie nie wylancza, raz odpalam i jest good a drugim razem na biegu jalowym jest 1500 obrotow.

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: suchy »

nie masz ssania... to nie gaźnik ;) tu dawką steruje komputer na podstawie sygnału z czujki temperatury... kolega Krzysiek11 napisał ci, co trzeba sprawdzić... sprawdziłeś?

to o czym piszesz, to może być też oznaka zasyfionego silniczka krokowego - w necie jest setka opisów jak go zlokalizować i przeczyścić...

co to tego problemu z odpalaniem 1/50razy - w c16nz jest taki ch... moduł zapłonowy (czarna kość wewnatrz kopółki, 3+4 piny) ja miałem z nim notoryczne problemy w kadecie (silnik c13n, ale aparat zapł. taki sam) równo co pół roku mi padał, trzeba było wymienić na nowy (110-130pln :evil: )
jeżeli jest on uszkodzony, to komputer nie dostaje impulsów, że wał się kręci i nie odpala pompy paliwa...
no i u mnie nie dało się odpalić na pych... jak postał godzinę to odpalał znowu bez problemu, ale z czasem zdarzało się coraz częściej. ja z reguły już nie czekałem tylko jechałem po nowy i wymieniałem nawet pod biurem
nazbierałem tych modułów z 8 sztuk... ehhh

jeżeli u ciebie podczas problemów z odpalaniem pompa paliwa pracuje, to raczej nie to - ale pewny nie jestem, bo ten moduł jest jeszcze powiązany z cewką zapłonową, a bez iskry też nie odpalisz...
jestem już stary...

Salvator

#16

Nieprzeczytany post autor: Salvator »

Sprawdze wszysto jak mi radzicie tylko ja zrobi sie troche cielpej :| nie mam gararzu i jak ostatni chcialem cos porobic przy mojej maszynie toprawie zamarzlem na amen :/ . Ostatnio pierdykla mi pompa wodna kupilem nowa i do tego pasek rozrzadu ale cos mi tu nie pasuje ten pasek jest jakis waski, koles ze sklepu mowi ze do astry idzie taki jaki mi sprzedal.

Obrazek

dzozef1987

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostrów kalisz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: dzozef1987 »

Uchyl osłonę rozrządu u góry i zobacz jaki szeroki jest ten stary pasek ;)

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

Prosze o pomoc
Mam astre 1.6 silnik x16sz 3 raz sie zdarzyl z nim problem pierwszy raz jak bylem na wczasach stal na polu na wilgoci odpalilem bez problem swiecil silnik zgasilem odpalilem spoko ostatnio pod kosiole zgasilem chcialem odpalic krece krece i nic wkoncu gazu leko dodalem i zaskoczyl od razu wskoczyl na normalne obroty komputer nie swiecil dzisiaj krece krece krece nic gazu leko zaskoczyl zgasl wkoncu krece gaz do dechy odpalil chodzil jak traktor przytrzymalem go na obrotach i powoli sie uspokoil silnik swiecil od razu depa do mechanika pare domow dalej ale zajety mowi przyjedz za godzine zgasilem uruchomilem silnik swieci ale juz wszedl od razu na normalne obroty zajechalem pod dom zgasilem odpalilem silnik juz nie swiecil chodzi znow normalnie caly dzien jezdzilem zmienilem filtr paliwa bo juz go dawno mialem zmienic mechanik mowi ze swiece moze trzeba zmienic ale mam go gdzies jak sie swiecil silnik nie sprawdzalem jaki to blad auto garazowane wczoraj zatankowalem na jakies prywatnej stacji paliwo 4.19 zl moze to co wy na to ?? mial juz ktos tak

[ Dodano: 2008-01-20, 09:41 ]
Dalej mam problem wymienilem swiece i sonde juz nie pali 10 na 100 ale znow mi sie zdarzylo ze nie chcial odpalic stal na firmie na polu 8 h jak bylem w pray przychodze kontrolki swieca krece krece nic znow to samo no to gaz do dechy odpali chodzil jak traktor po chwili jak noga na gazie doszedl do siebie kontrolka z silnika swiecila jak tylko doszedl pojechalem jak sie zagrzal zgasilem odpalilem wszystko w normie komputer nie swiecil co to moze byc czujnik temperatury ?? ale czujnik temperatury jak steruje sasniem to by szedl na wyszych obrotach po odpaleniu a nie jak trkator

gary1985

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 10 maja 2008, 0:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zlotow
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: gary1985 »

To ja może dołączę się do tematu i powiem co dolega mojej astrze.Tak wiec moja astra została sprowadzona zagranicy.Od początku paliła mi ona w miescie 14L!!!Zacząłem się zastanawiać co to i wziąłem sie do działania.Wymieniem tłumik,wywaliłem katalizator,sprawdziłem przewody,wymieniłem świece na NGK,sprawdziłem termostat, byłem na sprawdzaniu komputerowym w 2 warsztatach(sonda lambda działa dobrze).Teraz Astra spala mi miasto 12-12,5 trasa-7,5.Dodam ze borykam sie także z brakiem mocy(np.nie zrobię zrywa na asfalcie jedynie po osiągnięciu 5tys obrotow leciutko opony zapiszczą.)Ostatnio jechałem do Wawy i samochodzik ładnie szedł ale jedynie po wciśnięciu pedału gazu do oporu.Ma ktos jakieś pomysły co to może byc?Ja mam brak pomysłów i wybieram sie do serwisu Opla inego wyjścia nie widzę.Osobiście jeszcze podejrzewam czujnik otwarcia przepustnicy i mapensor.

Posiadam Opla Astre 1,6 16v 97r Kombi przebieg 160tyś.

[ Dodano: 2008-07-24, 15:21 ]
A mam takie pytanie czy żeby sprawdzić czujnik otwierania przepustnicy i mapsesnor trzeba jechać na komputer czy to jakoś inaczej sie sprawdza?

Awatar użytkownika
perwol85

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2008, 11:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: perwol85 »

Witam!

Dołaczam do tematu problem astra 1.6 16V.

Moja astra 1.6 16v kombi 1996 rok, przebieg 171 tyś.

Mi pali teraz przy temp. jakie panują około 12,6 l/100 km po Bydzi. Trzeba to zaznaczyć, ze robie 5,5 km i koniec jazdy :mrgreen: , czyli jade prawie cały czas na niedogrzanym silniku.

Wymienione kompl. rozrząd, pompa wody, olej i wszystkie filtry, płyn do chłodnic.
Pali niestety tak samo... :/ czyli duzo jak u kolegów wyżej w postach.

ODPOWIEDZ