Problem Astra 1.6

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

perwol85, jak gazior, to ma prawo tyle spalić, niestety krótkie odcinki tak robią...
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Awatar użytkownika
perwol85

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2008, 11:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: perwol85 »

Byłem na badaniu kompem i o to diagnoza:
- Ukrytych błedów nie mam , nie wywalało mi tez ich nigdy, ale było podejrzenie , że są jakieś właśnie ukryte...
Natomiast sonda lambda,nie pracuje juz tak jak powinna pracować, czyli tragedii nie ma, ale juz sa nieznaczne odchylenia :/ . Mechanik mówi ,żeby lepiej ją wymienić i tak zrobię. Zaproponawał sonde NGK i innej nie kupować ,bo nie bedzie różnicy, :!: , to ważne, dla tych co mają kupić, a nie wiedzą jaką.
Powiedział ze sonde wymienia sie co 100 tyś. km, czego nie wiedziałem , a u mnie jest oryginalna...
Dalej, zbadał mi tez spaliny, powiedział,że były wręcz idealne , czyli kataliztor i reszta wydechu jest ok.
Zbadał również temperature silnika, czy zgadza się z tym co na desce i wyniki są wiarygodne , różnica około 3 st. C. jest dobrym wynikiem . Czyli termostat jest ok. ( ze termostat był ok. to podejrzewałem już wcześniej, bo jak juz sie rozgrzał to trzymał mi temp. cały czas, co też jest ważne) i nie jeżdze na za niskich temp, taką jak pokazuję temp. na desce rozdzielczej , taką też trzyma.
Z oględzin wyszło też , że świece też lepiej wymienić, na NGK i kable też są oryginalne :!: więć wymiana. :?

Czyli wydatków sporo, ale zobaczymy jak będzie mi palił po wymianie, napisze.
Za badanie komp. zapłaciłem 50 zeta i dodatk. sprawdził mi czy spaliny są dobre, czy mam poduchy nie wystrzelone. Jak ktos chce namiary to wyśle na PW.

Czy ktoś wie, dlaczego nie chce mi zrywa zrobić asia , tylko szarpie i trzesię sie na 1 jak chce szybko ruszyć , co to jest? :?:

[ Dodano: 2009-01-16, 00:05 ]
Siemka Wasyl!

No właśnie nie mam gazu :!: , ale bym chciał załozyć :D
Bo PB tania, ale gaz jeszcze mniej... :D

I jak juz tyle powymieniałem i to nie koniec to pojeżdze co najmniej 2 lata jeszcze , dlatego gaz zakładam!

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

perwol85, z tego co wiem, to spalanie mogą podwyższać następujące czynniki:
- kable i świece (szczególnie na lpg)
- lambda
- zapchany układ wydechowy
- hamulce (jeżeli nie odbijają do końca)
- słabej jakości paliwo

A co do zrywa, to może po prostu ruszając ze zbyt dużego momentu obrotowego i zbyt łagodnie puszczając sprzęgło koła będą co chwile łapać i gubić przyczepność i będzie wtedy szarpało i trzęsło :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

perwol85, czesc .podaj namiar na tego kompa -moze sie przydac .
marpas 1954

Awatar użytkownika
tomasBydgoszcz

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2009, 22:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: tomasBydgoszcz »

Tu perwol- druga szansa :mrgreen: .

Kontakt na badanie kompem Bydgoszcz, ul. Kalinowa 2 , : 603 219 046 - bardzo w porządu gościu.
Co do tego jak wyżej, to kable i świece, sonda lambda do wymiany także zobaczymy jak bedzie po wymianie... :P
Paliwo Schell i Lukoil, inne rzeczy wykluczam!

[ Dodano: 2009-01-30, 01:25 ]
Witam!
Miałem zamieścić nowe wieści.
Więc niedawno zostały wymienione :
-Sonda lambda NGk NTK : ( myślałem ,ze to jest dobra, ale gośc co mi wymienił pokręcił tylko nosem... i powiedział ze długo nie wytrzyma... cos chyba przesadził , bo jest ok ;)
-Świece NGK V-line
- Kable Bosch
i co? I spalanie z 12,6 l/100 spadło dziś do 10,6 l/100 km.
Trasa również po mieście, tylko ze nie ma już takich mrozów, jak na początku stycznia.
Cel został osiągnięty, po wymianie spalanie spadło.
Winowajcami były : SONDA, ŚWIECE I KABLE.

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Witam.Pisze ponownie w sprawie mojej magicznej asterki x16sz kombi z 93r. 1.6 Otóz zauważyłem że podczas odpalania autko wchniała dużo dawke paliwa tzn jakby sobie ostro gulneło.Troche to wkurzające bo w ten sposób żżera mi sporo paliwa.Dzis np wyczułem paliwko gdy szybki czysciłem ale pod autem żadnej plamki nie widziałem.Czyżby niepełne spalanie?Wcześniej wymieniłem termostat bo był walnięty i jest lepiej-przejeżdzam teraz jakies 20km więcej na tej samej ilości paliwa.Tylko włąsnie martwi mnie to pochłanianie na poczatku przy odpalaniu.Co może być tego winą?

ODPOWIEDZ