Wariuje wskaźnik paliwa !

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Wariuje wskaźnik paliwa !

#1

Nieprzeczytany post autor: adec »

Otóż, od wczoraj zwariował mi wskaźnik paliwa, chociaż jest mało paliwa to wskazówka głupieje i pokazuje coś innego. Zaczęło się od tego, że samoczynnie zapaliło się światło wewnątrz kabiny, oczywiście rozładowało mi to aku. Po odpaleniu na pych, wskaźnik paliwa pokazywał, że mam prawie pełen zbiornik, chociaż był prawie pusty- oczywiście wyjąłem żaróweczkę oświetlenia wewnętrznego- jak hamowałem to wskazówka spadała, dzisiaj założyłem żaróweczkę z powrotem to znowu pokazuje jakby nie było paliwa w ogóle. O co chodzi? Może już ktoś się z tym zetknął?

/Poprawiłem parę błędów ort., bo kuło w oczy /ClauveR
Ostatnio zmieniony 02 sty 2008, 19:47 przez adec, łącznie zmieniany 1 raz.

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Przypuszczam że masz problem z przebiciem gdzieś na przewodach i dlatego masz takie problemy.

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Też podejrzewam że wina leży gdzieś w instalacji(ew. czujnik poziomu paliwa).
A tak z innej beczki: ile litrów rezerwy może być w zbiorniku? Wczoraj wyjeżdżałem z domu i rezerwa mi się zapalała dopiero. Jechałem do Warszawy i w trasie rezerwa jeszcze zapalała się i gasła. Dopiero w Warszawie zapaliła się na dobre. Pewnie wszędzie będzie inaczej trochę ale może orientacyjnie ktoś wie...

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Polecam sprawdzic przycisk w drzwiach przednich od lampki wewnatrznej. Ja co zime mam tam zielono od osadu. Efektem ubocznym takiego zwarcia moze byc czasami swirowanie na desce, brak sygnalizacji dzwiekowej swiatel albo jej dziwny dzwięk lub nawet samoczynne zamykanie sie centralnego zamka.
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sprawdzę i ja u siebie
Dobrze wiedzieć, a jak każdy pamięta powiedzenie: DIABEł TKWI W SZCZEGółACH :idea:

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: adec »

No też tak myślałem, ale kilka razy postukałem tym wyłącznikiem w słupku drzwi i nic, ale jeszcze go odkręce i zobacze o co chodzi. A tak wogóle to dzisiaj nagle jak ręką odjął i wszystko wróciło do normy. Ale wcale mnie to nie pocieszyło, muszę się za to zabrać i obejrzeć te wszystkie zakamarki. Dzięki za podpowiedzi.
Mój na zapalonej żarówce rezerwy zrobi około 100km.- ale to wszystko zależy od warunków na drosze i nogi :lol:

ODPOWIEDZ