Hydraulika

Usunięty użytkownik 3235

Hydraulika

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

WITAM!

Nie mogłem znaleźć nic pasującego do mojego przypadku(wszystko po remontach było opisywane).
Olej mam zmieniony na półsyntetyk(wcześniej jakiś mineralny GM był). I jak palę autko zimne to przez powiedzmy 2sek. słyszę klekocik hydraulicznych kasatorów luzu zaworów. Podobno to normalne i mówiono mi że skoro na ciepłym jest cisza to ok. Podzielacie te opinię??Auto 14kkm przejechane, bez gazu

Salvator

#2

Nieprzeczytany post autor: Salvator »

Zgadzam sie z tym u mnie tez tak jest kilka sekund klekocze jak jakis przedwojenny disel a tu nagle cisza i spokuj :)

tw125

#3

Nieprzeczytany post autor: tw125 »

Panowie, nie lekceważył bym sprawy. Aktualnie moja Aśka 1,7DTL stoi w serwisie z uwagi na brak ciśnienia oleju. Radzę jednak podjechać do warsztatu i za wczasu sprawdzić ciśnienie oleju. Ja też wlałem 10W40 po 146kkm na nieznanym oleju. Akurat zawodowo jestem blisko olejów silnikowych i nigdy nikt nie zabrania zmiany z minerału na 1/2synth. A jednak... Co prawda nie znam jeszcze opinii warsztatu, co padło i dlaczego nie było ciśnienia, ale mechanik nie był zadowolony z tej zmiany. Gość znajomy i doświadczony. Zmianę raczej trzeba robić z płukaniem silnika i wyczyszczeniem miski i smoka pompy oleju.
Podzielę się z Wami dalszymi informacjami.
Do zobaczenia w drodze...

piotreq

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2007, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

Mam to co zime.Jak jest zimniej olej jest gestszy i zanim dotrze w kazdy zakamarek moze byc
przez pare sekund slychac klekotanie.Jesli nie slychac nic po rozgrzaniu to nie ma czym sie przjmowac.

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Domin »

dokladnie u mnie jest tak samo
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

tw125

#6

Nieprzeczytany post autor: tw125 »

byle tylko kontrolka ciśnienia nie paliła się za długo, tak jak u mnie... wylądujecie w serwisie. Nadal czekam na opinię pana Mechanika, jeszcze nie miał czasu dobrać się do Aśki, a szkoda bo ciekaw jestem co mi padło.

ODPOWIEDZ