Problem z nawiewem

mbejan

Problem z nawiewem

#1

Nieprzeczytany post autor: mbejan »

Witam mam problem z nawiewem, wszystko zaczęło się od momentu kiedy wyjąłem filtr przeciwpyłkowy(jeździłem bez niego trochę potem założyłem nowy), ale to co się stało mnie zdumiewa, otóż z lewego bocznego nawiewu i zlewej części nawiewu na szybę leci zimne powietrze, z prawego i prawej części na szybę leci ciepłe - choć nie tak ciepłe jak kiedyś oczywiście przy pokrętle ustawionym na szybę przednią. Co to może być i jak to naprawić. Czy to zapadki jakieś czy coś z nagrzewnicą?

Awatar użytkownika
superfly99

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2008, 18:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gidle
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: superfly99 »

Witam!Kolego mbejan mam dokładnie taki sam problem w mojej asterce,tylko że ja miałem cały czas filtr przeciwpyłkowy ,który zresztą został wymieniony.Z lewego nawiewu leci cały czas prawie zimne powietrze natomiast z prawego nawet po odpaleniu i 2-3 minutowej pracy czuć już przyjemne ciepełko.Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Pomóżcie!!! :?

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Wiem, że ze środkowych nawiewów gorące nie będzie nigdy leciało, a tylko ciepłe natomiast z bocznych przy ogrzewaniu na full będzie leciało gorące. Ale z tego co czytam u was jest coś z kanałem prowadzącym powietrze do nawiewów. Jakieś nieszczelności

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

niewiem czy to nieszczelnosc cieszko powiedziec a patrzyliscie na te uklady rozbieraliscie to??

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

jak jezdziles bez filtra to moze ci sie tam wpierdzielil jakis syf i zatkal kanal
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam mielem ten sam problem ale jusz jest ciepelko!!!!!!!!! :m ze srodka tesz

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

analyzer64 pisze:Wiem, że ze środkowych nawiewów gorące nie będzie nigdy leciało, a tylko ciepłe natomiast z bocznych przy ogrzewaniu na full będzie leciało gorące. Ale z tego co czytam u was jest coś z kanałem prowadzącym powietrze do nawiewów. Jakieś nieszczelności
Tylko że Ty piszesz o nawiewach przednich a koledzy mają problem z nawiewem na przednią szybę. To jednak mała różnica.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

No tak, przepraszam za niedopatrzenie. Ale wracając do tematu, jak ustawię nawiew na szybę przednią i dmuchawę na 4 to nie czuję żeby ten nawiew był silny. Owszem dmucha ciepłym powietrzem na szybę ale wydaje mi się że powinno mocniej dmuchać. Filtr przeciwpyłkowy mam nowy więc nie wiem o co chodzi...

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam, miałem kiedys ten sam problem w astrze. Okazało się, że miałem zapchaną nagrzewnicę. Opel ma bardzo wąskie kanały w nagrzewnicy i mogą się one zapychać, zwłaszcza w autach z początkowych lat produkcji. Proponuję prosty test- zciągnij przewody z nagrzewnicy, pod wlotowy podłącz wąż z wodą z kranu i odkręć wodę. Oceń, czy woda wylatuje z kanału wylkotowego mniej więcej z tym samym ciśnieniem co z kranu. Jeżeli nie to czeka cię wymiana nagrzewnicy.

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Czy są jakieś komplikacje z wymianą nagrzewnicy? Nie robiłem jeszcze tego...

ODPOWIEDZ