problemy z odpalaniem 1.7 TD OPEL / 1994r.

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: destylator »

no to ja chyba ni mam sie najgorzej, moja odpala tylko że musze ja kręcić i kręcić, wi ktos moze gdzie jest przekaźnik do świec ??

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Witam przekażnik od świec jest w czarnej puszce obok aku a ztym paleniem to ople chyba wszystkie tak maja u mnie ostatnio temperatura okolo -15 i krecic chwile trzeba ale jeszcze nie bylo zeby nie zapalil odpukac ciekawi mnie ktore silniki lepiej sobie radza z mrozem isuzu czy oplowskie

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

Koledzy :D jestem szczesliwym posiadaczem nowego Akumulatora i wiecie co?? auto pali za pierwszym razem znaczy zakreci z 4 razy rozrusznikiem i juz pali :D zobaczymy co bedzie rano bo u mnie ma byc -18 stopni ;/ ale sadze ze dam rade :D takze powodzonka zycze a moj stary aku wywioze do lasu i zakope bo tyle mi nerwow zjadl :m to trzymam kciuki za was :)

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Kolego oszczedz troche srodowisko lepiej na skup zlomu sprzedaj duzo nie dostaniesz ale zawsze 0.70 gr za kilo :mrgreen: :P
Pozdrawiam mata12

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: destylator »

ja dolałem depresatora z shella i zobacze jutro co sie bedzie działo, może paliwo ciulate jakieś czy cóś, tankowałem na stacji "bliska"

[ Dodano: 2008-01-04, 21:28 ]
Góral 2007 pisze:Witam przekażnik od świec jest w czarnej puszce obok aku
a który dokładnie bo są tem 3 2 duże czarne i jeden taki mniejszy, BTW książka podaje że są w prawym słupku...

krzyu

#16

Nieprzeczytany post autor: krzyu »

Dzis mechanik plecił mi aby zimnego diesla ze 3 razy podgrzać na świecach niz kręcić nieubłaganie rozrusznikiem. Dobra kompresja, świece i akumulator. Dziś rano -10 stopni. Odpalenie faktycznie ciutke gorzej słychać, że rozrusznik wolniej kręci ale odpalił jakięś 7 sekund później niż normalnie.

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

A czy takim sposobem nie spala sie szybko swiece?? :/
Pozdrawiam mata12

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

No dzisiaj na wyświetlaczu w aucie rano pojawiło sie -8 ze 3 razy rozrusznik zakrecil i zagadal to nie lada wyczyn ale aku nowy 74 ah nowe świece firmy beru pompa po naprawie ale i tak przy -15 sa problemy a kompresja jest dobra poprostu te silniki juz takie sa jezdze w pracy partnerem 1.9 diesel wolnossacy jeszcze nie bylo mrozu zeby nie zagadal przy -20 tamtej zimypoprostu wsiadales paliles i jechales a roznica taka ze moja asia ma 180 tys a ten partner 300tys i lepiej sobie radzi

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

co do grzania świec 3 razy nie jest to zdrowe dla silnika. majsterek też mi to powiedzial abym tak robił, ale że trzeba uważać, bo przez to silnik nie jest równo rozgrzany i występują spore napręzenia, i po tem sa problemy.

Mój po postpoju 9 dniowym dzisja temp -8 i musialem nim mulić aby odpalil... bylo ciezko... aku świeżo co nalądowany... zobacze jutro jak bedzie...
[External Link Removed for Guests]

pawel2007

#20

Nieprzeczytany post autor: pawel2007 »

Witam. Ciekawe ilu posiadaczy diesli odpaliło swoje bryki :mrgreen: . Mam taką małą sugestię: jeśli nie odpala za 2 lub 3 razem spróbujcie odkcić korek zbiornika z płynem chłodniczym. U mnie wystrzelił płyn chłodniczy. Zupełnie jakby gdzieś dalej była zamarznięta jakaś pompka, która nie podaje dalej płynu. Piszę "jakaś" bo jestem zupełnie lajkonikiem jeśli chodzi o silniki.
Życzę udanych odpaleń.

ODPOWIEDZ