zmiana silnika w astrze C14NZ

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

zmiana silnika w astrze C14NZ

#1

Nieprzeczytany post autor: niecek »

Mam problem ze swoja astra 93 rok zagazowana oznacznie C14NZ. to chyba wszystkie parametry jakie powinienem wymienic. Otóz jestem zmuszony do wymiany silnika na inny gdyz w ten który teraz jest w asterce wlożyłem juz góóóre kasy(ponad 2 tys) :oops: i niestety nie chodzi. zaczęlo sie to wszystko od tego że pekł mi wałek rozrządu, oddałem aske na warsztat kolo powymienial co mogl (az nie che mi sie opisywac bo juz wszystko jest wymienione w tym silniku i on nie odpala a jak odpali to gasnie po wrzuceniu na luz- dzieje sie tak na benzynie o gazie juz nie wspomne bo na benzynie próbowałem go odpalac i jezdzic tylko na benzynie i nic !!).ten mechanik co mi to robil najprawdopodobniej spaprał robote bo wczesniej bylo wszytko ok. takze uwazajcie tez gdzie oddajecie auta do napray bo jest masa naciagaczy i nieudacznikow ja sie naciąłem :evil: i wam tego nie zycze

wiec teraz chce zmienic sobie silnik na inny na taki ktory bedzie na chodzie. zastanawialem sie nad 1.8 czy nawet 2.0 ale na forum opla czytaleme ze moze to bardzo duzo kosztaowac a i tak nigdy nie wiadomo czy bedzie dobrze choddził...wiec teraz chyba najlepszym rozwiazaniem byloby wstawienie silnika takiego samego jak mam co wy o tym myslicie? myslicie ze mozna wstawic np do mojej astry silnik 1.4 ale ten 90 konny ??? - produkcja po 96 roku bodajrze..
znacie moze mechanika z regionu slupsk, lębork który jest naprawde dobry w te sprawy? jak myslicie ile moze kosztowac taki silnik a moze macie znajomego ktory wlasnie ma taki silnik na sprzedaz??

bede wdzieczny za podpowiedzi najbardziej zastanawia mnie ta wersja 90 konna czy mozna taki silnik do mnie wstawic i z czym by sie to wiązało??(bo ja mam jednopunkt a tamten jest wielopunkt)???
czekam na wasze podpowiedzi i rady

przemula

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sadków (Wrocław)
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: przemula »

cześć
Ja zmieniłem swój silnik x16xel na c20ne. Jestem z niego zadowolony tylko jest jeden minus, dużo pali w mieście 14l/100km. Ale jest nie zawodny i dość dynamiczny. Kosztowało mnie to 1700PLN ale sprzedałem swój stary silnik za 1400PLN. Koszty zależą od tego jaki silnik będziesz chciał wsadzić i najlepiej daj do mechanika, który ma już w tym jakieś doświadczenie bo może pojawić się sporo problemów. Ja na swapa miałem:
- silnik
- skrzynię
- wiązkę
- komputer
- półosie

możesz też potrzebować mcpersony.
pozdrawiam
Przemula
Opel Astra '98 2.0 8V - mój Astrolot

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: niecek »

dzieki za podpowiedz czekam na opinie pozostałych astromaniaków.
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ