Piszczy dmuchawa

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Piszczy dmuchawa

#1

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Problem pojawil się dopiero dziś. Dmuchawa zaczęła wydawać jakiś dziwny pisk podczas pracy. Czy nadszedł jej czas i musi umrzec :) czy wystarczy może nasmarować jakieś łożysko.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

karpik48

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2007, 14:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: karpik48 »

U mnie piszczy jak na dworze jest zimno i tylko kilka pierwszych minut po rozruchu zimnego silnika, po rozgrzaniu jest OK, ale też zaczynam się już martwić :(

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Hehe..mialem to samo :mrgreen: Tyle ze na wiosne, wiec moglem dlubac w aucie :mrgreen: U mnie wystarczylo wyjac caly silniczek i porzadnie przesmarowac ;) Do tego wymiana filtra, wyczyszczenie podszybia, grzybka i autko dmuchalo jak nowka :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Marys,
Marys pisze:grzybka
napisz cos blizej o tym grzybku
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Hehe..grzybek, zwany tudziez slonikiem, trabka i kto wie jak jeszcze :mrgreen: Taka gumowa tubka (pod maska) dokladnie w centrum komory silnikowej , ponizej podszybia. Zbiera sie tam zawsze sporo syfu ( liscie, kurz, blotko nawet). A ma za zadanie odprowadzanie wody i poniekad zbieranie ww syfu :mrgreen: Jesli jest zatkany, to bedzie sie tam z czasem robil nawet grzybek, co zacznie wplywac na niska jakosc powietrza zasysanego do wnetrze ;) Dlatego warto tak utrzymywac czystosc :)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Także miałem taki sam problem z dmuchawą. Tylko, że gry wydawała z siebie te "piękne" dźwięki to nawet na najwyższym jej biegu dawała bardzo mało powietrza. Zrobiłem to samo co kolega. Przesmarowałem silniczek, wyczyściłem komorę doprowadzającą powietrze do wnętrza samochodu i co najważniejsze, wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, bo tak to sie chyba fachowo nazywa. Filtr był w nie najlepszym stanie, cały poskręcany i brudny, chyba jeszcze nie był wymieniany od nowości ;-) Teraz po prostu cudo, nawet na najmniejszym biegu dmuchawy czuć jej pracę. Pozdrowienia dla wszystkich.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

gdzie dokladnie umieszczony jest ten filtr i jak sie do niego dostac?? pozdro

[ Dodano: 2008-03-21, 08:25 ]
ok juz znalazlem temat poswiecony temu po

[ Dodano: 2008-03-21, 08:41 ]
ale w sumie jeszcze tylko jakby sie dalo to gdzie jest ten silniczek i jak sie do niego dostac?? :)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Silnik dmuchawy znajduje sie pod filtrem przeciwpylkowym ;) Jest zasloniety plastikowa obudowa ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

U mnie też piszczy jak jest zimno, ale jest na to bardzo prosta rada........ zrobić głośniej muzykę.
Taki żarcik. ;D
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a trzeba to wymontowywac zeby nasmarowac czy mozna jakos lape wlozyc?? bo na schemacie widzialem ze to w miare duze jest:) pozdro

ODPOWIEDZ