Kontrolka od instalacji elektrycznej...

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

Kontrolka od instalacji elektrycznej...

#1

Nieprzeczytany post autor: domel »

Jechałem ostatnio i przerzuciłem z nitroLPG na benzynę i po jakimś czasie zapaliła mi się kontrolka od instalacji elektrycznej (ta pomarańczowa z piorunem :P ) nic się z autem nie działo, a kontrolka zgasła za kilka minut, ale trochę się zmartwiłem. Co może być tego powodem ? Jak temu zaradzić ? :/

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

hm.. ta kontrolka z piorunem.. na swej ilustracji zapewne ma uwieczniony rysunek SILNIKA. i jest to tak zwana ikonka CHECK ENGINE.

CHECK ENGINE zapala się wtedy gdy silnik napotyka na małe problemy ZAZWYCZAJ Z PALIWEM. 8) bez obaw....

PS. KILKA PYTAŃ:
1) często pokazuje Ci się ikonka?
2) jakie paliwo zalałeś do baku ? , jezeli Pb 95 z LOTOS'u.. to daj znać...
3) Zmieniła się w momencie wyświetlania ikonki praca silnika ?

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: domel »

Kontrolka zapala się czasem jak zmienię z LPG na benzynę, co robię rzadko, a wtedy jak chcę trochę wcisnąć, bo na benzynie w przeciwieństwie do LPG nie mam odcięcia :P Na cztery przełączenia zapaliła się dwa razy. Raz silnik nie chciał zejść z obrotów i zatrzymał sie na 3 tys., ale po ponownym uruchominiu silnika wsztstko było już ok. A teraz nic się nie działo z silnikiem...[/i]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

a ilu oktanowe PALIWO ? i na jakiej stacji tankowałeś to co masz w zbiorniku ?

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: domel »

Pb 95 na stacji Rafinerii Gdańskiej u mnie w mieścinie. Ale na szczęscie juz niedużo zostało i jak się wzbogacę to zaleję do pełna Vpower Racing :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

hehe dobra... to teraz już CI pisze Dominiku w czym ból :)


Sprawa ma się tak. Po wielu badaniach biegłych w roku 2006 przetestowano paliwa na wielu polskich stacjach BP,statoil,shell,lotos,preem,orlen itd. itd.

Sprawdzano czy płacimy za to co lejemy do baku. W 80% okazało się że wszyscy oszukują :) - fakt faktem, iż większość "bierze paliwa" z rafinerii Gdańskiej, z tymże te 80% rozwadnia dosłownie je. Otóż w czym rzecz. Lejemy Pb95 , płacimy jak za 95 a w rzeczywistości paliwo jest tak zeszmaciałe i najlepsze jest to, że ma około 89 OKTANÓW !! - co wiąże się ze skandalem dosłownie!, Pb98 ma około 94-95 oktanów, itd itd. Jedynie shell ,statoil,Bp są stacjami ktore w 100% wypadły pozytywnie na tle innych, gdyż płacisz za 95,98 i masz 95,98 oktanowe.

Ps. DLa wyjaśnienia:
Pb98 to paliwo 98 oktanowe
na Shelu Vpower to też paliwo 98 oktanowe ;) - nie dajcie się nabrać na nazwę - ale fak faktem iż jest to 98 oktanowe a nie 94 czy 95...

i wkońcu VPOWER RACING to paliwo 101 oktanowe....

także... na shellu polecam lać 95 oktanów..

albo taką zależność 4:1 , 4 litry Pb95 x4 litry i na 4ry litry przypada 1 litr vpower racing 101 oktanowy, co daje w rezultacie 98 oktanów lub troszkę więcej :)

POzdrawiam

(jeżeli pomogłem, kliknij przycisk "pomógł" )

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: domel »

No dobra. Dzięki wielkie. Ale jeszcze powiedz co zrobić z tą kontrolką i będzie cacy :P . Myślałem o resecie komputera, tylko nie bardzo wiem jak i czy to wogóle coś da...

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

nie... no jak reset kompa ?.... tego się nie zrobi... po prostu kontrolka to informacja dla kierującego :-) Dzięki niej wiesz co dzieje się... z autem..także wiedz... że z lpg na benzynkę jak przełączysz... to...wiesz już co jest grane ;-))

to wina paliwa...

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: domel »

Oki. Dzięki jeszcze raz. Pojeździmy, zobaczymy :P Pozdrówka

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: blowal »

JunioR nie zgadzam się tak do końca z tym co piszesz,
jeżeli świeci się kontrolka check'a, to po pierwsze należy odczytać kody błędów :!: i wtedy będzie wszystko jasne
być może masz rację, ale 100%-owej pewności nie
:mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ