Jaki Akumulator do Asi 1.4 v8 92r ??

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

Jaki Akumulator do Asi 1.4 v8 92r ??

#1

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

Witam panowie prosil bym o w miare szybka odpowiedz. Dzisiaj Asia sprawila mi psikusa i nie odpalila z rana pewnie przez kiepski akumulator poniewaz od kad przyszly mrozy Asia ciezko odpalala wiec moje pytanie jak w temacie...

...jaki aku do astry 1.4 v8 z 92r i czy nowy aku sie laduje czy tylko wrzuca do autka u smiga..

dziekuje za odpowiedzi..p0zdr0...
Na pokładzie...CB: Uniden PRO 520XL + WILSON LITTLE WIL ...szerokości...:]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

w 1.4 mam 55Ah i smiga bez problemu w 1.6 44Ah ale ze siada to planuje kupic 50Ah.
Mysle ze 50 bedzie optymalne, nowy jest juz naladowany wiec sie wrzuca i jedzie, mozna jeszcze dostac pare zl jak sie oddaje stary.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Phate

#3

Nieprzeczytany post autor: Phate »

nowe akumulatory sa juz gotowe do urzytku zaraz po wlozeniu, przynajmniej ja tak mialem

a co do tego jaki akumulator ma byc do twojego auta to napisz konkretnie o co ci chodzi, czy chcesz wiedziec jakie firmy sa dobre czy jaka ma miec pojemnosc ten akumulator zeby dobrze wspolgral z twoja stra

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

#4

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

Phate pisze:nowe akumulatory sa juz gotowe do urzytku zaraz po wlozeniu, przynajmniej ja tak mialem

a co do tego jaki akumulator ma byc do twojego auta to napisz konkretnie o co ci chodzi, czy chcesz wiedziec jakie firmy sa dobre czy jaka ma miec pojemnosc ten akumulator zeby dobrze wspolgral z twoja stra
Chodzi o to jaka moc i jaka Firma jest godna polecenia w sklepie facet powiedzial ze mi 41Ah wystarczy....wiec jak to wkoncu.....
Na pokładzie...CB: Uniden PRO 520XL + WILSON LITTLE WIL ...szerokości...:]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

nie no 41 to za malo, wg info-tech w tym silniku jest 45Ah lecz bral bym 50Ah bo altek bez problemu go pociagnie. Co do firm to bosch silver wytrzymal u mnie ok 7 lat i slyszalem tez ze centry plus sa dobre ale nie mialem z nimi doswiadczenia.
SAAB, born from jets, killed by assholes

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bobi »

też mam 1,4 8v na gazie, i tak sie składa że nawet dzisiaj autko mi zgasło ledwo po ruszeniu jak dałem na luz i już nie odpaliło, w ruch poszły kable i pierwsza lepsza uprzejma osoba która prawie wyjeżdżała z parkingu :?

U mnie jest tak że zapalić zapale tylko że jak jest zimny a nie podkręce obrotów i dam na luz albo go wysprzęgle to po kilku metrach gasnie no i już nie umie drugi raz zapalić :/

Że mam na gaz, i jak wyłączam silnik na gazie to gdy go zapalam to musze dłużej momencik pokręcic rozrusznikiem żeby zasysnoł benzynki ( tak mi sie wydaje więc jesli sie myle to niech mnie ktoś poprawi ;) ) więc w takim wypadku wystaczy mi te 50Ah :?:
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

tak bosh siler jest dobry mam go 4 lata juz ale w dieslu :P ale powolo schodzi na psy :/ Teraz chyba najlepsze to Varty sa akumulatorki :P
Pozdrawiam mata12

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Poniżej podaję link do strony gdzie można parametrami dobrać sobie aku do danego silnika.
Markę mozna w sklepie poprosić o inną gdyby Centra nie wchodziła w grę :mrgreen:

[External Link Removed for Guests]
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Wszystko jeszcze zależy od alternatora, aby dał radę doładowywać aku... no i od odbiorników prądu w samochodzie, jak jest dużo elektryki to mocniejszy aku powinien być.
Na większości stron tego typu co podał Bast maks. aku jaki zalecają to 50Ah do benzyny, ja np. mam altek jak w dieslu i 65Ah aku spokojnie mogę pakować.

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Bast »

VRx, na tej stronie Centra podaje różne modele w zaleznożności od wykorzystania ulega zmianie pojemność aku.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

ODPOWIEDZ