Cykanie tuż po włączeniu silnika c18nz

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

Cykanie tuż po włączeniu silnika c18nz

#1

Nieprzeczytany post autor: dikser »

mam nie tyle problem co obawy.otóż gdy odpalam asie np.po nocy słysze dziwny dzwiek z pod maski w postaci takiego cykania jak panewki czy cuś i po jakichś 5ciu minutach ustaje.dzwiek taki jak np.wydaja fiaty 125p czy polonezy...nie potrafie tego opisac....co to moze byc....?? :roll:



edytowanie tematu // JunioR
Ostatnio zmieniony 06 sty 2008, 18:17 przez dikser, łącznie zmieniany 2 razy.
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Jak złapie cisnienie to cichnie :mrgreen:

A wiec tak .Moja diagnoza

1.popychacze zaworów (regulator hydrauliczny luzu zaworów) jeśli znika dźwięk po rozgrzaniu. Po prostu olej ma trudniej dostac się jak zimny jest do wypełnienia szklanek popychaczy.
Możliwośc 2.
Wtryskiwacz paliwa- cyka najgłośniej zaraz po uruchomieniu , jak ciepły to troszkę ciszej.

Innej mozliwości nie widzę na chwile obecną po twoim opisie.

Mam nadzieję ,że pomogłem :mrgreen:
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Jak cichnie po 5 min to jest samoregulacja zaworów nim się napełni olejem to tak cyka. Nic groźnego czasem tak jest. Ja też tak mam nic się nie dzieje można jeździć. Nie opłaca się tego naprawiać bo te samoreglacje będą drogie a jak będą nowe to wcale nie oznacza że będzie lepiej bo nie będą dotarte. Szkoda pchać w to pieniądze lepiej zainwestuj w coś innego.

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dikser »

mozliwe,nie znam sie zbytnio na tym.mam olej mineralny15 w 40 wiec bardzo gesty jak zimny.a jak sie nagrzeje chodzi idealnie.wiec mozliwe ze to te popychacze.ale jak to nic groznego to dobrze :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

sadam

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: sadam »

No ja mam ten sam problem, też uzywam mineralnego 15W 40 i na pierwszy rzut "ucha" po odpaleniu silnika wydaje diesel'o podobny dźwięk (popychacze) a po chwili jak sie zagrzeje to cichnie. ;)
Pozdrawiam!

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Bast pisze:1.popychacze zaworów (regulator hydrauliczny luzu zaworów) jeśli znika dźwięk po rozgrzaniu. Po prostu olej ma trudniej dostac się jak zimny jest do wypełnienia szklanek popychaczy.
dikser pisze:mozliwe,nie znam sie zbytnio na tym.mam olej mineralny15 w 40 wiec bardzo gesty jak zimny.a jak sie nagrzeje chodzi idealnie.wiec mozliwe ze to te popychacze.ale jak to nic groznego to dobrze
Dikser :) nie przejmuj się :) mamy ten sam Silnik i ja też tak mam jak temperatura jest na minusie ^^ olej dochodzi do "silnika" a jak sie rozgrzeje 2-3 minutki to chodzi bdb :) więc to tylko przez zimę :), zobaczysz że jak będzie cieplej twoje obawy znikną ^^ pozdrawiam

Swoją drogą jak się sprawuje silniczek ^^ ? próbowałeś już sił z kimś ? Odpisz na PW nie robiąc tu OT

snicker

#7

Nieprzeczytany post autor: snicker »

Mam podobny objaw, z tym, że cykanie jest po rozgrzaniu ciche, ale znowu się pojawia, i to ze zdwojoną mocą, podczas silnego wciskania gazu, np gdy przyspieszam pod górkę (jak w tunelu otworze okno to słysze cykanie bardzo wyraźnie). Przypuszczam, ze to ta druga mozliwość - czyli wtrysk. Czy koś wie w jaki sposób to na 100% zdiagnozowac no i potem jak naprawić (il ile ta przyjemność moze kosztować)? (mam 150 tys km, z tego 60 na gazie) Czy trzeba to pilnie zrobić czy ten typ tak ma? Z góry dzięki za pomoc.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

U mnie też pojawiło się cykanie. Raz. Silnik działał na benie, auto stało w miejscu, nagle coś pod maską zaczęło głośno cykać jak maluch, obroty spadły i silnik zgasł. Przez pięć minut nie można było odpalić a potem znów na dotyk i cykanie się nie powtórzyło nigdy. Też używam mineralnego. Co to mogło być? Silnik ma przejechane ledwie 190kkm czyli prawie jak z fabryki.

snicker

#9

Nieprzeczytany post autor: snicker »

Dzisiaj przytrafiło mi się coś podobnego do kolegi wyżej. Auto postało 2h, chciałem uruchomić silnik na benzynie. Kilka minut kręcenia i nic. Na gazie zapalił bez problemu. Po kolejnej godzinie postoju odpalił na benzynie. Nie było wcześniej żadnych dziwnych odgłosów. Ciekaw jestem czy cykanie i problemy z zapalaniem mają wspólną przyczynę czy są to dwie niezależne usterki.

[ Dodano: 2008-04-23, 14:34 ]
snicker pisze:Dzisiaj przytrafiło mi się coś podobnego do kolegi wyżej. Auto postało 2h, chciałem uruchomić silnik na benzynie. Kilka minut kręcenia i nic. Na gazie zapalił bez problemu. Po kolejnej godzinie postoju odpalił na benzynie. Nie było wcześniej żadnych dziwnych odgłosów. Ciekaw jestem czy cykanie i problemy z zapalaniem mają wspólną przyczynę czy są to dwie niezależne usterki.
To sam sobie odpowiem: problemy z zapalaniem to "zawieszająca" się pompa paliwa. Raz działała raz nie, po wyjeciu działała, ale i tak wsadziłem nową, od tego momentu pali na rys. Pozostaje problem metalicznych odgłosów po uruchomieniu silnika oraz w czasie przyspieszania (to na pewno szklanki, ciekawe ile można z tym jeździć?).

ODPOWIEDZ