astra cabrio

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

astra cabrio

#1

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

Witam mam pare pytan do posiadaczy astry cabrio czy tez tak wam chalasuje ten dach na dziurach ? chodzi mi o takie niewiem jak to nazwac klepotanie tego dachu a i czy przecieka wam dach a szczegolnie mi chodzi o to jak jest sie na tej myjni bezdotykowej i sie karcherem splukuje piane ? i jeszcze jedno pytanie czym najlepiej myc dach i czym go zakonserwowac ?. Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

NA bezdotykowej kolego masz takie cisnienie ze nawet poduszczelkami przy szybach potrafi sie woda przecisnac wiec nie wymagaj duo od dachu astry kabrio tylko unikaj lania bezposrednio na krawedz laczaca dach z przednia szyba
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

throubler

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 27 gru 2007, 12:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: throubler »

co do dachu-troche bedzie skrzeczal ale na wszelki wypadek sprawdz wszystkie skrecenia srub. moze sa wytarte uszczelki dociskowe przy srubach.. ja impregnuje dach dwa razy do roku preparatem firmy liqi molly ktory dostaniesz tylko w mieszalniach lakieru i kosztuje okolo 30 zeta. cala tuba starcza na jedno prysniecie. po tym impregnacie dach ni przyjmuje wody wiec nie staje sie mokry. co do przecieku dachu-mozliwe ze masz przetarty material. a tak na marginesie-z jakiego materialu masz ten dach??? moze trzeba go wymienic?! jak bedziesz chcial uszyc nowy to daj znac. mam kolesia ktory szyje za 1,5 klocka wypasione dachy ale jest z wrocka.

powodzenia i pozdro dla wszystkich posiadaczy cabrio.

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Te dachy to mega nie wypał. Jeszcze nie spotkałem astry (i innego samochodu z dachem podobnego materiału) z którym by było wszystko ok.

Hałasuje na dziurach?
Generalnie pewnie Ci wali zawieszenie po dziurach, a z racji cienkiego materiału lepiej to słychać.

Klepotanie? Znaczy słaby naciąg - patrz końcówka postu throublera.

Myć najlepiej ręcznie (na ogródku), ale i to nie gwarantuje, że nie będzie przecieku, grunt to dobrze utrzymane uszczelki przy tym dachu.

Konserwacja to zależnie od materiału z jakiego masz wykonany dach.
[External Link Removed for Guests]

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

tzn. mi nie przecieka dach tylko przecieka miedzy uszczelka a szyba jak woda pod cisnieniem splukuje auto a przciekac mi przecieka jak pada deszcz jak jest przednia szyba to u gory w rogu. Dach mam nowy zalozony i mam hmm nie znam sie zabardzo ale jest z materialu takiego jak maja cabrio te nowsze taki szmaciany niewiem naprawde jaki to material, a ze klepocze to chyba macie racje ze moge miec nie skrecone dobrze a pozatym wlasnie posiadam sztywne zawieszenie :/ i chce zmienic na seryjne tylko ze tu posiadam alusy 15" a jak wloze seryjne zawieszenie to zmieszcze 17" alusy ?

throubler

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 27 gru 2007, 12:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: throubler »

na seryjnym zawieszeniu nie bedzie problemu z 17 tka ale pamietaj zeby umiescic niskoprofilowa opone . wtedy nie beda obcieraly. sprawdz dokladnie uszczelki dociskowe przy srubach bo to napewno to-pamietaj o dobrym nasmarowaniu srub i nakretek bo to podstawa. powodzenie i zycze zadowolenia z autka. pozdro.

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

ok dzieki za rady :) Pozdrawiam

bartek_87

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 28 wrz 2007, 12:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bartek_87 »

17 na seryjnym zawiasie będą wyglądać tragicznie, będzie jak na szczudłach, wiem bo sam przerabiałem. Ja mam oponki 205/40/17 na zawieszieniu 50/30 i jest wszystko Ok, zerknij sobie w temacie: [External Link Removed for Guests] pozdro!

ODPOWIEDZ