ASTRA 1.4 16V wypija ponad 10l/100km , pomocyyy ! :]

martino08

ASTRA 1.4 16V wypija ponad 10l/100km , pomocyyy ! :]

#1

Nieprzeczytany post autor: martino08 »

Drodzy Forumowicze, mam problem ze spalaniem benzynki w mojej Astrze 1.4 (silnik 16V)

Kupiłem ją w październiku 2007, wtedy spalała mi ok 7-7,5l na 100km.

W listopadzie wymieniłem kompletny rozrząd razem z pompą wodną i jak tylko temperatura spadła poniżej 5-7°C auto zaczęło spijać ponad 10litrów w mieście (poza miastem około8-8,5l), mimo delikatnej jazdy, zmiany biegów nie więcej niż 2500tys. obr. nic się nie zmienia.
Wymieniłem na własną rękę świece bo nie były w dobrym stanie, ale autko jak piło dyszkę tak pije dalej :/ :/

Zajechałem do serwisu OPLA w Gdyni i tam zaśpiewali mi za diagnostykę na komputerze 180zł :shock: , próbowałem zdiagnozować auto komputerem w SHELL Autoserv ale ich komputer nie mógł dogadać się z tym w aucie (brak połączenia, że niby przez instalację alarmową).

Ma ktoś pomysł gdzie jeszcze w 3mieście można zdiagnozować auto kompem za jakies normalne pieniądze ? czytałem na forum że winna może być lambda czy czujnik temperatury ale chyba na oko tego nikt nie sprawdzi ... :|

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki !

Czy powodem może być niedogrzanie auta ? po odpaleniu przejeżdżam z 15 kilometrów do pracy, w drodze powrotnej tyle samo..

Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Belial »

Martin08 wydaje mi sie ze autko mozna sprawdzic za pomoca diagnostyki komputerowej na prawie kazdej stacji diagnostycznej. Nie jestem tu pewien, ale na Twoim miejscu sprawdziłbym. Nie dawno robiłem przeglad auta i tak jakos teraz mi sie kojarzy ze oferuja tez uslugi tego typu. Pozdrawiam

martino08

#3

Nieprzeczytany post autor: martino08 »

niby tak, byłem w rzeczonym SHELL Autoserv i nie potrafili dogadać się z komputerem żeby sczytać dane z niego, do firmowego serwisu OPLA raczej nie pojadę bo 180zł za podpięcie kabelka do gniazda w aucie to lekka przesada, być może ktoś zna innych magików z terenu 3miasta, którzy znają się na temacie :)

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Domin »

no mi pali podobnie ale mam silnik 1.6 16V i w miescie zjada mi dyche a to dlatego ze do pracy mam 4.5 km wiec to normalne spalania a srednia jak wyrusze w trase i troszke mniej pokrece sie po miescie wychodzi mi ok 8l czasami 7.8 czasami 8.2 no ale z tego co tu czytalem i sie orientowalem to to normalne spalanie jak na ten okres
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Ja mam 1,6 16V gaz automat i w mieście gazu pali 13l i, kolaga ma ten sam tylko na manualu i pali mu 12l gazu. Te silniki ECO TEC wcale nie są oszczędne.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

voytecs

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: voytecs »

mayday411 pisze:Ja mam 1,6 16V gaz automat i w mieście gazu pali 13l i, kolaga ma ten sam tylko na manualu i pali mu 12l gazu. Te silniki ECO TEC wcale nie są oszczędne.
A ja czytając te posty dochodzę do wniosku ze nie warto oszczędzać na pojemności silnika bo ja mam 1.8 16V i w mieście pali między 11 a 13 l/100km LPG w zależności od stylu jazdy

No może powyżej 1.8 już mnie opłacalne ze względu na wyższe OC :)
Wojtek /voytecs/
Astra F-CC Champion '96 * 5d/HB * 1.8/16V (X18XE) + eLPiGaz

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Voytecs zgadzam się że z tą pojemnością nie ma co oszczędzać. Ja przesiadłem się z Renault 19 1,8 głównie ze względu na spalanie... myślałem że zaoszczędzę jakieś 3 litry na 100km w mieście...i okazuje się że w mieście astra pali tyle samo czyli 10-10,5/100 a na trasie 7,5/100... i to kurde 1.4 i styl jazdy emeryta... nigdy więcej małej pojemności... gdybym mógł wybierać teraz to chyba kupiłbym 1,8 90 konne. Jutro jadę na diagnozę i podpięcie do kompa, ale nie sądzę że to coś da...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

martino08

#8

Nieprzeczytany post autor: martino08 »

Domin pisze:no mi pali podobnie ale mam silnik 1.6 16V i w miescie zjada mi dyche a to dlatego ze do pracy mam 4.5 km wiec to normalne spalania a srednia jak wyrusze w trase i troszke mniej pokrece sie po miescie wychodzi mi ok 8l czasami 7.8 czasami 8.2 no ale z tego co tu czytalem i sie orientowalem to to normalne spalanie jak na ten okres
Mimo wszystko wydaje mi się że powinna palić mniej, różnica między 1.4 a 1.6 to niby tylko 200cm3 ale jednak spalanie mniejszego silnika powinno być mniejsze choćby o 1litr/100.

Będę szukał jakiegoś magika, który pomoże mi zdiagnozować co jest nie tak :)

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Ja dzisiaj diagnozowałem mojego 1,4 NZ i nic nie znaleźli. Zero błędów na kompie, lambda sprawna, czujnik temperatury sprawny. Jedyne co gościu wspomniał to żebym następnym razem przy wymianie rozrządu kupił sobie termostat w ASO (lub bynajmniej ten sam produkt) bo ponoć ma wyższą temperaturę załączania dużego obiegu.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: zidan »

słuchaj mam ten sam silnik i ten sam problem i tez jestem z gdańska. te silniki palą dużo mi pali podobnie a co do komputera podjedź na ul czarny dwór 12 nieopodal mola w brzeźnie perfect cars czy cos takiego stary big autohandel slaon forada powodzenia
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ