Pompa wody pomocy...

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pompa wody pomocy...

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam włąśnie mam auto u mechanika bo mi strzelił simmering gdzies w okolicy rozrządu i mi lało olejem. Mechanik przy okazji zmienił pasek, mimo że miałem zmieniane wszystko (pasek, rolki, pompe wody) w lecie czyli jakieś 8 tys temu. No trudno na pasku nie będę oszczedzał bo był cały w oleju reszta ok oprócz... pompy wody. Jest cała wygląda jak nowa tylko poprzedni super mechanik ponoć ją źle osadził tzn pod złym katem czy coś takiego i autko miało troszkę gorsze wejscie na obroty. Rzeczywiście jak był zimny to troszkę go dławiło, ale nie sądziłem że od tego. Panowie powiedzcie czy ten aktualny mechanik coś nie ściemnia z tą pompą?? Czy mnie chce naciągnać i czy to prawda z tym ze jej położenie sie reguluje i że jest to aż takie ważne.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Wg Etzolda :
"• Silniki 16-zaworowe oraz 1,7; 1,8; 2,0 dm3
od IX 1992: tak włożyć pompę cieczy chłodzą
cej, aby nadlew na pompie znalazł się na
przeciw nadlewu na kadłubie silnika (jak na
rysunku C 8337). Śruby dokręcić momentem
25 N-m"....
Wynika z tego ze pompe mozna wlozyc blednie. :/
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

No niby tak wg książki. Tylko nie mogę zrozumieć co to ma do pracy silnika na wolnych obrotach i że wkręcanie się na obroty też jest od tego zależne.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Na moj maly rozumek, to..nie wiem :mrgreen: Moze byl rozrzad przestawiony o zabek, a mechanik podal pompe jako tego przyczyne. Tylko nie wiem czy przestawiony rozrzad bedzie dawal dokladnie takie objawy. :/
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

No ja właśnie nie do końca się na tym znam ale wiem jedno ze po tej ostatniej wymienie paska itp tej niechlujnie zrobionej silnik zaczął głośniej chodzić - momentami rzezić, tylko do końca nie wiedziałem czy to tłumiki czy moze coś z rozrzadu. Przyspieszał niby dobrze. Sam już nie wiem moze rzeczywiscie było coś spaprane. Jutro odbieram autko od innego mechanika. Ten wydaje się kumaty, koledzy u niego kilka rzeczy robili i są zadowoleni, więc moze zrobi w końcu mojej asterce dobrze. Tylko ile razy w roku mozna zmieniać rozrząd itp - kasa w błoto.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

ODPOWIEDZ