Automat w Astrze F

Awatar użytkownika
arthur

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Automat w Astrze F

#1

Nieprzeczytany post autor: arthur »

Witam,
Nosze się z zamiarem zakupu Astry z automatem.
Bardzo prosze o opinie co do ich usterkowości, z jakimi silnikami najlepiej się sprawują, oraz wszystko co na ten temat macie do powiedzenia.
Z góry dziekuje.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

powiem tylko że automacik to nie jest taki dobry pomysł w astrze, ale jak już jesteś uparty na automat to proponuję wybrać silnik o jak największej mocy ( i najlepiej żeby miał grubo powyżej 100KM ) - do automatu żeby to jakoś jeździło polecałbym silniczki 1.8 i 2.0 - choć z tych 2 typów wybrał bym 2 litry

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

JOszi pisze:do automatu żeby to jakoś jeździło polecałbym silniczki 1.8 i 2.0 - choć z tych 2 typów wybrał bym 2 litry
a jakie były silniki na automacie...?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

nie wiem czy 1,4 ale spotkałem się z astrą w automacie z silnikiem 1.6 75KM i właściciel narzekał że to wogóle nie chce jechać :/

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

JOszi pisze:właściciel narzekał że to wogóle nie chce jechać :/
dobrze że tylko narzekał, bo ja zostawiłbym to w cholere za przeproszeniem, nie dośc że pali więcej jak manual w silniku 1.6 to.. ma gorsze przyspieszenie i osiągi... !

Awatar użytkownika
arthur

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: arthur »

Dziękuje za opinie, gdybym mógł prosić jakichś posiadaczy (jeżeli takowi są) o informację na temat awaryjności takich skrzyń.
JunioR, myślę, że udowadnianie sobie czy automat czy manual jest leprzy jest jak rozmowa o tym czy ładniejsze jest czerwone czy czarne, to tylko kwestia gustu.
Tak czy inaczej jeszcze raz dzieki za opinie.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

To zależy gdzie byś jeździł tym automatem. Jeżeli po mieście to ok.Ale jak na już gdzieś dalej, typu wioska albo zaśnieżona uliczka osiedlowa to z automatem jest już problem. Chodzi mi o jazde zimą. Rozumiem że zdajesz sobie z tego sprawe. Awaryjność kilkuletniej skrzyni automatycznej to tak jak z manualem zależy jaki przebieg, czy dostała ostro po d... itp nigdy nie wiesz co masz w środku w kilkuletnim aucie. Z tego co wiem awaryjnością nie odstawały od manuali. Takie rzeczy raczej rzadko sie psują. A tak wogule to na polskim rynku cięzko dostać astre w automacie ? Przynajmniej jak ja patrzałem to nie widziałem żadnego ogłoszenia z automatem.Jak z cenami automatów ?

A plus automatu ujawnia sie na nieośnieżonych drogach... wiadomo,wolna ręka itp. (żeby nie było że tylko minusy widze)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no właśnie zauważ że jak Ci automat padnie to albo musisz naprawiać algo jeździć po polsce w poszukiwaniu nowej skrzyni którą będzie trudno znaleźć i która pewnie będzie dużo droższa niż manualna

a jak padnie manualna to jedziesz na pierwszy lepszy szrot i za nieduże pieniądze kupujesz nową

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam..Czy trudno kupic części do automatu?? Nie sądze..Warsztaty które naprawiają takie skrzynie mają wszystkie dostępne części..Do tego dadzą Ci gwarancje,bo te skrzynie jeżdżą dłużej od manuali i są mniej awaryjne albo i bez awaryjne :) Manuala miałem i problemy ze sprzęgłem,a to linka jak to w Opelku..Teraz mam automata 1,6 75 kucyków i to w dodatku kombi..Zimą pięknie się jeżdzi,bo masz w standardzie przycisk "snow" by ci koła nie boksowały przy ruszaniu, a na lato do wyprzedzania "s" kręci go do 6500 obr. Automat sam redukuje w chwili wyprzedzania i to jest piekne..Myśli za Ciebie :D Nom ale na Manualu możesz przeciążać silnik ja Ci sie podoba :D:D Jak narazie nie żałuje tego zakupu i jestem zadowolony..Pozdrawiam

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Automat często gęsto "myśli błednie"... wystarczy wypad za miasto i przejazd przez mega błoto to jest dla automata nie lada wyczyn. Ale ważne że jesteś zadowolony :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ