wsteczny czy jedynka

eastwood

wsteczny czy jedynka

#1

Nieprzeczytany post autor: eastwood »

Witam,

Koledzy, mam 1.6 V8 z 1995 roku. Gdy chcę wrzucić jedynkę bardzo łatwo wchodzi mi wsteczny. Zupełnie jakby blokadka nie działała. Coś się pewnie wytarło ale nie wiem co i gdzie. Może wiecie coś na ten temat?
Podejrzewam, że jest tam gdzieś "zapadka" która blokuje niepowołane wrzucanie wstecznego. Pewności jednak nie mam.

Dajcie znać co to może być.

Szerokości

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

zdejmij mieszek od dzwigni zmiany biegow ,bedziesz widzial mechanizm .podnos lapke na dzwigni iwrzucaj wsteczny lapka nie podniesiona mech nie moze wrzucic .wstecznego tam jest cos wyrobione podnoszac lapke umozliwiasz przesyniecie dzwigni bardziej do siebie . jezeli nie tam to u Etzolda znajdziesz manual na reg. mechanizmu zmiany biegow .ok.20 minut na spoko.
marpas 1954

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: suchy »

w tym roczniku regulacja jest trochę inna niż ta opisana w Etzoldzie... wg mnie prostsza

1. rozłączasz lewarek od wybieraka (wystarczy poluźnić obejmę)

2. zdejmujesz mieszek, szukasz oworu w obudowie i otworu w lewarku, wyrównujesz i wkładasz blokadę (jakiś pręt, w miarę ciasno musi być)

3. podnosisz maskę, chwytasz za widełki wybieraka i obracasz w lewo, drugą ręką próbując wcisnąć taki biały plastikowy "pipek" - jak wskoczy, to się zablokuje

4. schodzisz pod samochód, dokręcasz obejmę i masz wyregulowane...

poczytaj też [External Link Removed for Guests] , a jak regulacja nie pomoże, to sprubuj [External Link Removed for Guests]
jestem już stary...

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

jedyna rzecz to wytarcie plastikow pod mieszkiem zobacz tam jak to wyglada
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

eastwood

#5

Nieprzeczytany post autor: eastwood »

Witam,

Panowie, zdjąłem mieszek i się okazało, że tam nie ma nic. Tzn dźwignia biegów jest bezpośrednio połączona z jakimiś cięgnami i tyle. W ogóle nie mam elementu, który się podnosi by wrzucić wsteczny:/ Ktoś przy tym grzebał i nie złożył poprawnie. Zatem czeka mnie wymiana mechanizmu wraz z dźwignią i chyba będzie to tyle.
Dzięki za pomoc. Jak macie jakieś uwagi to piszcie.

pozd

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

jak mozesz to wrzuc fote jak to wyglada
marpas 1954

ODPOWIEDZ