Pompa wspomagania ( regeneracja )

Przemo13

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 11 sie 2007, 1:18
Imię: Przemek
Auto: Astra i Vectra
Silnik: 1.4i, 2,2dti
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Pompa wspomagania ( regeneracja )

#1

Nieprzeczytany post autor: Przemo13 »

Mam pytanie czy samemu można zregenerować pompe wspomagania? Czy da się kupić zestaw naprawczy? Może ktoś robił i wie czy dużo z tym roboty?

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

na autokąciku, na forum technicznym astry widziałem jakiś czas temu opis gościa, który regenerował pompę
rozebrał ją na częsci pierwsze, były fotki - szczegółów nie pamiętam, ale jakoś mało czytelne dla mnie to było

niemniej jeśli może ci się przydać, to poszukaj na tamtym forum (trzeba się chyba zarejestrować, by mieć dostęp)
jestem już stary...

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

samemu nie radzę, kup lepiej dobrą używkę
pompa jest trudną częścią do regeneracji tak jak cały układ kierowniczy (przekładnia, kolumna) zestaw naprawczy to jedno a dokładny montaż, obróbka, szlifowanie itp wymaga dobrego rozeznania w temacie i odpowiedniego sprzętu.
Ja kiedyś regenerowałem przekładnię i ze cztery razy reklamowałem i ciekło. To jak loteria, dlatego myślę, że lepiej poszukać dobrej używanej bo nowe to kurde drogie jest a jak spierniczysz pompę i będzie dawać za duże ciśnienie lub zablokuje się jakiś zawór (zwrotny) to może rozszczelnić przekładnię i kicha jest z kosztami.

ODPOWIEDZ