Rozrząd astra F 1993 / C16NZ

Awatar użytkownika
dziewul1978

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2008, 0:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dziewul1978 »

wymina rozrzadu okolo 280 PLN u mechanika

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

z czesciami i pompa wody doliczona do tego ale i tak ja placilem taniej za takie uslugi
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Napinacz kolo 100zl, pompa kolo 80zl, pasek 30zl.
Robota nie jest trudna.
Sa oznaczenia wg ktorych mozna sobie spokojnie poradzic.
Do tego c16nz jest bezkolizyjny wiec jak ktos sie pomylio to nie bedzie z tego zadnych konsekwencji.
Z praktyki wiem ze bardzo trudno jest nalozyc pasek, ja zrobilem to tak,
ze zakladajac pasek tak jak powinien biec wzgl napinacza, zalozylem na gorene kolo,
nastepnie dolne kawalek (nie chce latwo wejsc) zlapalem kluczem srube od dolnego kola
i po prostu przekrecilem silnikiem, pasek sam wskoczyl gdzie powinien byc.
Potem jeszcze dla pewnosci kilka obrotow co by pasek zrobile pelen obieg 2x,
po czym kontrola polozenia oznaczen, czy sie zgadzaja i gites.

Dodam, ze oznaczenia to byl jedyny sposob bo silnik byl po zerwaniu paska,
wiec najpierw trzeba bylo dokladnie ustawic gorne i dolne kolo.

dzozef1987

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostrów kalisz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: dzozef1987 »

Wymiana banalnie prosta jeśli masz choć troszke cierpliwości umiejętności i będziesz rozbierał dokładnie pamiętająć co i jak spowrotem złożyć w odwrotnej kolejności :mrgreen:
Ja zmieniałem sam pierwszy raz i nie było tak żle, odkręć koło i mały fragment nadkola a masz już dobry dostęp- koło pasowe odkręcałem dopiero po zablokowaniu śrubokrętem zamachu bo śruba trzyma bardzo mocno. Odrazu polecam kupić nowy termostat i zmienić bo w przyszłości musisz rozebrać cały rozrząd aby go wymienić gdy by nawalił :/ więc odkręcasz kółko na wałku rozrządu-są w nim otwory przez które przełożysz wkrętak i zablokujesz o blok, ja mam wspomaganie wiec odkręciłem pompę od bloku , zdejmujesz obudowy plastikowe-klucz 10 chyba i pod nimi masz termostat w bloku -wymieniasz i zaczynasz składać spowrotem ;)
Ach i najważniejsze ustawienie paska na kołach odpowiednio- ja znaczyłem kolektorem na pasku i kółku rozrządu i tak samo na pasku i kółku na wale-potem lepiej za bardzo nie kręcić wałem i wałkiem gdy zdejmiesz już pasek- bierzesz do ręki nowy i stary pasek znaczysz nowy kolektorem , przeliczasz ząbki na obydwu i i na nowym robisz ceche w tym samym miejscu co na starym- montujesz na koniec wg tych cech i nie ma hu... zebyś się pomylił. Chyba zrobione jak i wytłumaczone w najbardziej łopatologiczny sposób :mrgreen:
Pozdrawiam

Usunięty użytkownik 3235

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

A co z rolką napinacza???
Jak ją się ustawia???

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#16

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

analyzer64, rolka z tego co pamietam jest tylko prowadzaca wiec sie jej nie ustawia, ale musialbym na nia spojrzec zeby powiedziec na 100%, cale napinanie paska odbywa sie za pomoca pompy wody
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

KOJOT

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 07 sty 2008, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: KOJOT »

jest prostokątne wgłębienie po lewej stronie śruby mocującej napinacz i wypust na napinaczu musi pasować i to on napina pasek w astrze 1,6 8V

dzozef1987

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostrów kalisz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: dzozef1987 »

Tak jak napisał kolega wyżej rolka sama napina pasek - jak rozbierzesz to będziesz widział jak stara zamontowana jest ;) w tym wpuście i zamontujesz tak samo nową ;)

hapa2

#19

Nieprzeczytany post autor: hapa2 »

witam
mam pytanie, posiadam astre 1.4 kat z 1993 r. Nie jest to młoda maszyna, czy w związku z tym powinienem wymieniać rozrząd częściej niż co 60 000km czy spokojnie tyle przejade :?: , i drugie pytanie: Gdzie w Lublinie wymienie dobrze rozrząd i ile to kosztuje wraz z częściami :?:
z góry dziękuję za odpowiedź

ODPOWIEDZ