ŹLE USTAWIONY ROZRZĄD ?

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

ŹLE USTAWIONY ROZRZĄD ?

#1

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

witam
mam pytanie - czy zle ustawiony rozrzad w 1,7td opel moze miec wplyw na trudne odpalanie silnika po nocy, wieksze kopcenie i wieksze zuzycie paliwa?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Jak najbardziej. Z tym ze odpalanie moze byc utrudnione w kazdych warunkach, niezaleznie od pory dnia.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

te silniki dosyc kiepsko odpalaja jak temperaturka spada wiec tak juz jest z dieslem
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

po prostu odkręć pokrywę ustaw na znaki i jak pasuje to problem rozrządu masz z głowy i możesz szukać gdzie indziej przyczyny. Znaki znajdziesz pewnie w książce.

Pozdrawiam

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

To ja podpowiem inaczej.
Nie znam się na dieslach, ale poczytałem tu i tam :mrgreen:
Sprawdź przewody przelewowe, czy nie są mokre.
Spróbuj ustawić wieczorem auto "dziobem w dół".
To wyeliminuje nieszczelności układu paliwowego, jeśli też nie odpali dobrze.

Dobrze napisałem?

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

powiem tak
wymienione sa koncowki wtryskow, przewody przelewowe sa suche, wstawilem kawalek przewodu przezroczystego na powrocie do baku zeby sprawdzic czy sie nie zapowietrza - i nic, postawilem auto na klocki tylem do gory i nic - a z odpalaniem to jest w ogole dziwne bo w 95% przypadkow po nocy niezaleznie od temp odpala jak stary autobus beznadziejnie a czasem calkiem fajnie
czekam na powrot mechanika odstawie mu auto moze cos wymysli, aha rozrzad sprawdzalem jest dobrze ustawiony na znakach
jednym slowem ten silnik to faktycznie strasznie delikatnie mowiac badziewie
wczesniej mialem benzyne i cos mi sie wydaje ze do takiego rozwiazania wroce no chyba ze mechanik go uzdrowi
- przy okazji jeszcze jedno pytanie - czy macie tak ze jak silnik chodzi na wolnych obrotach i wdepniecie gaz powiedzmy do ok 4tys obr to dymi na czarno a do ok 3tys nie ma raczej sladu dymu? co jeszcze jest moim zdaniem dziwne to to ze w ogole jak sie chce nagle przyspieszyc nawet z calkiem niskiego zakresu obrotów np dojezdzam na luzie wrzucam 2ke i przyspieszam to czasem puszcza dymek a czasem nie
dziwny przypadek
jeszcze jedno mialem sprawdzana kompresje - wyszla ok a wczesniej szczelnosc i wyszla podobno tragicznie tyle ze wiarygodnosc tego warsztatu ktory robil szczelnosc jest watpliwa
bo wg nich to auto nie ma prawa przy mrozach odpalic a jednak jakos tak daje rade
tyle ze slyszalem ze z kompresja nie jest tak prosto bo jak silnik bierze olej to uszczelnia sie tym samym i pomiar nie jest dokladny
nie pozostaje chyba nic innego jak zdjac glowice i poogladac co w trawie piszczy
ale sie rozpisalem :)

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Nie jestem specem od diesli,ale słyszałem,że bardzo ważny jest odpowiedni naciąg paska.Można w ten sposób zmienić początek tłoczenia pompy wtryskowej.

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

to fakt ale nie reguluje sie go naciagiem paska tylko poprzez regulacje pompy

ODPOWIEDZ