Czujnik Halla...

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czujnik Halla...

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam wszystkich
Po wymianie rozrządu zaświeciła mi sie lampka kontrolna od silnika. Mechanik. który mi to robił nie miał komputera wiec musiałem pojechac na odczyt błędu. Okazało się ze mam błąd 92 czyli coś jest nie tak z czujnikkem halla. Mają mi załatwić inny i zmienić oczywiście bez dopłaty, bo przed wymianą nic nie swieciło. Powiedzieli że wstawią mi używkę bo nowy troszke kosztuje. Silnik chodzi super nie ma spadku na mocy, płynnie wchodzi na obroty, ale kontrolka świeci. Mam nadzieję że bład na komputerze jest właściwy, bo jak po wymianie czujnika dalej będzie świecić kontrolka to goście rozłozą ręce. Czy jest to możliwe, ze przy walniętym czujniku lub gdy jakiś kabalek nie łaczy silnik bedzie chodził super bez zmian??
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

uwazam ze koputer raczej sie niemyli czekaj na rezultat moim zdaniem mechanik powinien do tad ci robic dopuki kontrolka niebedzue sie swieciala bo to znaczy ze on cos zrobil nie tak badz dobrej mysli

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Nie no spoko ja mu nie popuszcze a po drugie on się od tego nie wykręca. Zresztą to solidny gość bo widziałem jak robi, tylko ten mój czyjnik tzn te kabelki były troszkę pomasakrowane. Pewnie jak odpinał czujnik to się któryś gdzieś przerwał. Ma mi załatwić używke w dobrym stanie, ale dopiero na wtorek. Nowy to ponad 200 zł. Mam tylko nadzieję ze kontrolka zgaśnie. Autko śmiga super tylko razie w oczy żółta lampka.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Michał86 pisze:uwazam ze koputer raczej sie niemyli
Dobrze napisałeś: "raczej", ale to nie jest reguła.

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

dlaeko raczej ale z zolta lapka mozna jezdzic ;p tak w woli pocieszenia nielam sie jak cos to akp napewno wstawi sie za ciebie powodzenia ale jezeli kable byly zniszczone to pewnie to te niemartw sie naewno sliczniotka bedie znowu smigac bez zoltej lapki pogadamy jak zrobia wazne ze poczuwa sie do bledu trzymaj sie

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Zobaczymy koło wtorku, gość mi załatwi używke wstawi i zobaczymy czy zgaśnie, bo jak nie to sobie ją weźmie na stan, bo ja jej nie bedę potrzebował jak się okaże ze to nie czujnik Halla. Mam nadzieję że odczyt z kompa był ok i po zamontowaniu sprawnego czujnika z dobrymi kabelkami pomoże. Pozdrawiam.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

ODPOWIEDZ