KOMBI MNIEJ KOMFORTOWY???Prosze o porade.

micki

KOMBI MNIEJ KOMFORTOWY???Prosze o porade.

#1

Nieprzeczytany post autor: micki »

Witam, mam do kupienia okazyjnie Astre kombi 1.6 '94 bezposrednio od pierwszego wlasciciela z niemiec.Jest to dobry znajomy wiec mam pewnosc ze wszystko z autem ok ,bylo serwisowane garazowane,zero rdzy itd.Chce go kupic nie dlatego ze szukalem astry ani tym bardziej kombi ale dlatego ze w Polsce 99% na gieldach ,na allegro jest przekreconych i mocno wyeksploatowanych i na nic rankingi bezawaryjnosci skoro np audi 80 ma 400.000 (na liczniku 150000)
Pytanie nastepujace:jaka jest roznica w komforcie jazdy miedzy kombi a np sedanem? Passat sedan a kombi rozni sie dosyc mocno komfortem jazdy, glosniejszy twardsze zawieszenie 0,5l wiecej na 100.BMW 5 kombi a sedan tez spora roznica w komforcie.TYmi jezdzilem ale w zyciu Astra kombi nie jechalem...

Z gory dziekuje za porade

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

U mnie w kombi jest cicho i nic się nie tłucze. Nie wiem jak w sedanie bo nigdy nie jeździłem. Ja na komfort nie narzekam. Jak trzeba to nawet szafke z Castoramy da rade przewieźć w przeciwieństwie do sedana. Jak masz okazje kupić astre w dobrym stanie to nie przejmuj się ze kombi, jeszcze docenisz zalety dużego, pojemnego bagażnika.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Awatar użytkownika
robgd

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: robgd »

Ja na swoje kombi również nie narzekam, jest sporo miejsca i nie raz już się to przydało. Szczerze mówiąc sedanem nie jeździłem i polowałem od razu na kombiaka, a poza tym wydaje mi się, że jest łaniejszy :)

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

U mnie jest bardzo komfortowo nic nie tlucze, prowadzi sie stabilnie, nie jest skora do poslizgow, polecam stanowczo ten samochodzik
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Ja bym brał na twoim miejscu kombi. Sam jeżdzę samochodem kombi i innego nie chcę. A sedan to straszne brzydactwo (z góry przepraszam forumowiczów, którzy jeżdzą sedanami). Takie jest moje zdanie

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Jam sobie też chwale mojego kombi :) Na początku chciałem kupić sedana ale wyszło na to że był dostępny ładniutki kombi i go wziołem i szczerze mówiąc raczej już pozostane przy kombikach gdyż jeśli chodzi o jazde to raczej różnicy wielkiej nie ma bo masowo sie wiele nie różni a jeśli chodzi o prowadzenie to wydaje mi sie że wygodniejszy przynajmniej lepiej mi sie cofa kombikiem ;) no i co najważniejsze pakowniejszy co też sie bardzo przydaje :)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#7

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Dołączę się do wypowiedzi kolegów, jeżeli masz okazje kupić pewne auto w dobrym stanie to nie przejmuj się tym jaki ma rodzaj nadwozia. Sam osobiście śmigam kombikem i jestem z niego bardzo zadowolony, nie wiem jak się jeździ innymi astrami w sedanie czy HB ale moja astrunia bardzo ładnie się prowadzi szczególnie na letnich laczkach jedzie jak przyklejona do asfaltu 205/45zr16. Także jak masz okazje to się nie zastanawiaj, a że może faktycznie spali ci z 0,5l/100km więcej to nic w porównaniu z tym ile więcej można nią przewieść.

sadam

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: sadam »

Kombi, kombi, kombi! xD Mojego kombiaka też kupiłem okazyjnie i nie załuje ;) A co do zakupu jezeli jest w dobrym stanie to jak najbardziej sie opłaca. :)

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Kolego ja mam porowanie bo wczesniej moja mama miala f-ke z 1999 roku w sedanie i jesli chodzi o tzrymanie sie drogi zwłaszcza na sliskim to kombiak bije na glowe sedana a pozatym wiekszych roznic nie ma, je przeprowadzalem swoim samochodem dwa mieszkania (z przyczepka) i uwierz mi jest ladowny moze nei zawsze sie to przydaje ale jedak, ja juz nei chce innego auta niz kombi
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: gimof »

W dobrze zadbanym combi nie ma różnicy między komfortem sedan\HTB\combi.
Zauważyłem jednak, że w combi bardzo duży wpływ na wszelkie hałasy ma zamontowanie tej rozsuwanej zasłonki bagażnika..
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ