Stało się-zerwany gwint i brak śruby w pokrywie zaworów

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Stało się-zerwany gwint i brak śruby w pokrywie zaworów

#1

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Przy wymianie oleju chciałem wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów i stało sie, w skrajnej śrubie najpierw ukręcił się gwint wiec chcąc naprawić to fachowo wziąłem gwintownik żeby nagwintować otwór, ale jak to zwykle z gwintownikami bywa w niesprawnych rękach pękł, udało mi się wygrzebać go do połowy no i narazie muszę śmigać bez tej śruby mam nadzieję że nie puści za dużo oleju tamtędy, w związku z tym mam pytanko, macie może jakiegoś pomysła jak to zregenerować??
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

przede wszystkim musisz pozbyć się tej resztki gwintownika...
musiał być wyjątkowo lichy, skoro się ułamał...

jeżeli da się go wydłubać to powinno się udać - albo nowy gwint (jeszcze większy) albo takie sprytne wkręty do naprawy gwintów (nie wiem jak to się fachowo nazywa)

[ Dodano: 2008-01-13, 22:03 ]
o - np. ten sprzedawca ma takie... [External Link Removed for Guests] - zjedź na sam dół strony...
jestem już stary...

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

gracjas suchy, z wydlubaniem tego licho u mnie jest bo nawet sie wwiercic teraz juz nei idzie no ale do polowy go wywalilem wyczilem gdzies jeszzce klej ktory podobno dobrze reaguje z tym i jest na tyle wytrzymaly ze mozna nim zalac dziure wywiercic otwor zagwintowac i bedzie trzymal podobno,zobacze z tym co sie da zrobic, na dobra sprawe nei musi byc na maksa dociagniete bo bez tej sruby uszczelka trzyma odziwo moze sie uda zobaczymy
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ODPOWIEDZ