wymiana rozrządu astra classic 2002r. 1.4 8V

uszki

wymiana rozrządu astra classic 2002r. 1.4 8V

#1

Nieprzeczytany post autor: uszki »

Witam wszystkich forumowiczów!

Szukałem, szukałem i nie znalazłem informacji co ile się wymienia rozrząd. Astra ma przejechane 60kkm, w książce dość niejednoznacznie było napisane, że wymiana po 60kkm, z kolei słyszałem opinię, że pierwszy raz można wymienić po 120kkm. Czy należy wymieniać pompę wody przy pierwszej wymianie paska? Dziękuję z góry za odpowiedzi!

pozdrawiam

Marcin

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Może i warto pomyśleć już o wymianie rozrządu, nie jest to droga rzecz i będzie z głowy. Nie będziesz musiał jadąc myśleć czy przypadkiem pasek się nie rozleci. Jeśli chodzi o pompe wodną to jedna teoria mówi że można wymieniać co drugą wymiane rozrządu, a zapewne część osób z forum powie żeby odrazu wymienić bo jak coś będzie nie tak to potem kolejna zabawa. Odrazu radziłbym (jakbyś się zdecydował na wymiane) to zmienić termostat bo jak on padnie to oczywiśćie wiąrze się to ze zdejmowaniem pasków.
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

No jasne ze tak. Jak wymieniać rozrząd to i pompę wody no i termostat-tak jak kolega wyżej pisze. Popieram w 100%

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

wymieniać po 60 tysiącach bezwzględnie dla swego dobrego samopoczucia bo ople i pochodne (daewoo) lubią sprawić przykrą niespodziankę za pare tysięcy. a jak już wymieniać to wszystkie rolki, napinacz i pompę wody.

uszki

#5

Nieprzeczytany post autor: uszki »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, przekaże fatherowi.

pozdrawiam

Marcin

hapa2

#6

Nieprzeczytany post autor: hapa2 »

witam
mam pytanie, posiadam astre 1.4 kat z 1993 r. Nie jest to młoda maszyna, czy w związku z tym powinienem wymieniać rozrząd częściej niż co 60 000km czy spokojnie tyle przejade :?: , i drugie pytanie: Gdzie w Lublinie wymienie dobrze rozrząd i ile to kosztuje wraz z częściami :?:
z góry dziękuję za odpowiedź

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Bez problemu możesz śmigać te 60tyś. Jakie ma znaczenie z którego roku jest samochód, jeśli jest auto utzrymane w odpowiednim stanie to nic mu nie grozi. Nowe części i śmigasz
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Częstsza wymiana nic tu hapa nie zmieni, chodzi o to żeby nie jeździć na zużytym pasku. Trzymaj się zalecenia co 60 tys. km dla rozrządu z pompą wody i termostatem, wymieniaj regularnie olej i będzie dobrze. Ja w Gorzowie za wymianę rozrządu i pompy wody płaciłem mechaniorowi 40 zł, co do cen części to wejdź na [External Link Removed for Guests], będziesz miał jakieś pojęcie.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

hapa2

#9

Nieprzeczytany post autor: hapa2 »

dzięki wielkie :mrgreen:
jeszcze jak mi ktoś poleci dobrego mechanika z "Koziego grodu" do będzie super

ODPOWIEDZ