Rozmiar kół ?? Ktoś wie ??

Gość

Rozmiar kół ?? Ktoś wie ??

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam :))
Chłopaki mam Astrę 16.i fcc kat 95 rok, wiadomo lato się zbliża, więc trzeba oponki na letnie zmienić, ale nie znam w ogóle wymiarów tych kól, bardzo proszę o podanie dokładnych wymiarów

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

4 śruby rozstaw śrub to na pewnoe 4 x 100mm a nie wiem dokładnie o co ci chodzi czy o felgi czy o opony... chcesz miec szerokie czy wąskie masz fegli a nie wiesz jakie opony kupic? napisz dokładniej...

Zalezy czy masz alu czy masz stalówki jak alu to ilu calowe chodzi mi o szerokość felgi...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Auto kupiłem na zimówkach i chce kupić letnie opony oraz felgi, słyszałem ze trzeba znać kilka parametrów według których mam kupić felgi i opony,( ET, rozstaw śrub itd) jeśli chodzi o opony to zastanawiam sie nad 15 i raczej troszeczkę szerszymi... Co proponujesz??:>

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

osobiscie w lato jezdze na 15` calówkach a rozmiar oponki to 15/195/50 195 szerokosc 50 wysokosc opony. i to bym Ci polecał!!! powiem Ci tak popatrz sobie na ceny opon jezeli chodzi o szerokosc 205 jest duuuzo drozsza niz 195 a malo to daje... asterkach na tych kolkach ktore ja mam i na oryginalnym zawieszeniu (nie zadne sportowe) tylko amorki MONROE tak dobrze trzyma sie drogi ze to jest aż nie do pomyslenia... w zakret miedzy 90 stopni a 75 wszedłem w predkoscia 60-70 km na godzinke i jeszcze oponki nie piszczały... bardzo dobrze sie trzyma na takim zestawie!!! polecam...!! a jezeli traficie to kupicie nowa PIRELLI w tym rozmiarze za 180 zł!! wyprzedarz... dobrze szukajcie na necie!!

<-------------- MOJE KOLECZKO !!!! :mrgreen:

POZDRAWIAM!!!!

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Staciu, po pierwsze primo to zanim założysz temat to skorzystaj z szukaj i wpisz "felgi" lub "opony" :m

Tak na szybko masz tu dwa tematy, ale tak jak mówiłem tematów o tym jest sporo.

http://astraklub.pl/viewtopic.php?t=1053

http://astraklub.pl/viewtopic.php?t=1987
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jasne chłopaki :D dzięki za pomoc, Jedras_GW - następnym razem wyszukiwarkę odwiedze koniecznie, KAMARAD - tak też chyba zrobie :)

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Witam.

No tak wszytko "ładnie" ale osobiście nie uważam
KAMARAD pisze:15/195/50 195 szerokosc 50 wysokosc opony
żeby to był dobry wybór. Oczywiście to zalezy od Ciebie Staciu, jak chcesz jeździć bo pewnie trzyma sie drogi bo większe pole styku opon z jezdnią ale myslę że jazda "słaba" masz 1.6 nie wiem chyba 75KM wiec chyba słabo na normalną jazdę nie mówiąc o komforcie jezdy na naszych polskich nawierzchniach.... ja mam 14" 65% (seryjne) i tłucze na tych dołach chociaż mam dobre tłumienie amortyzatorów. Nie dość że na dołach będziesz musiał zwalniać bo na prostych i przyspieszenie nie pojedziesz "pierwszy".... Oczywiście zrobisz jak zechcesz ja nie polecam no chyba że miałbyś GSI to owszem. poza tym większa średnica i szerokość to i cena.

Pozdrawiam

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja bym tez odradzal tak niskoprofilowa opone. Oczywiscie kolega KAMARAD ma slusznosc ze trzyma sie fajnie, ale jest bardzo niepraktyczna na polskie drogi. Swojego czasu kumpel zmienial gume co miesiac (a nie jezdzil jak wariat). Sam mialem 195/55 15" w mojej eFce ale odkad zmienilem na seryjne do tego modelu (175/65 14") jezdzi sie duzo lepiej, a spalanie spadlo o 0.5l.
A co do Twojego pytania Staciu (wartosci seryjne, do F 1.4 CC):
* felgi: 5.5x14 4x100 49
* opony 175/65 14" 82T

ODPOWIEDZ