Punto uderza nam w tylne koło co sie z nim dzieje ????

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

Punto uderza nam w tylne koło co sie z nim dzieje ????

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Pisze w imieniu kolegi który nie jest zarejestrowany... kilka miesiecy temu nie zatrzymał sie na stopie :shock: i spowodował ze w jego asterke uderzyło punto z duza predkoscia... uderzyło z tylne kolo przodem - centralnie... jak to zobaczyłem to w sumie troszke mial do klepania... punto podobno miało cały przód rozwalony a on tylko wgniecione nadkole... :lol: ale co sie mogło stać pod spodem ?????

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Piasta, wahacz, belka, amortyzator. Tak na prawdę to całkiem sporo rzeczy jest tam do uszkodzenia. Mogło nawet ściągnąć podłogę, chociaż jak piszesz, że wgniecione nadkole, to wydaje się że to było niegroźne uderzenie, ale łożysko i od takiego mogło się poniszczyć :) Pas tylny się zwija bez problemu?
Obrazek

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wencik »

KAMARAD pisze:punto podobno miało cały przód rozwalony a on tylko wgniecione nadkole...
to tak nie do końca, myślę że ma przestawioną geometrię
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

nie nie nie no podobno az tak bardzo to nie bylo zeby mu podłogę ściągnęło... opowiadał mi ze zarzuciło mu dupą ale wyszedł z opresji :D sam kreciłem tym kołem na lewarku i wszystko spoko po prostu sie najzwyczajniej w świecie kręciło :mrgreen: podobno nie znosi mu autka ani na lewo ani na prawo... zapytałem z ciekawosci bo mnie prosił....

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

KAMARAD, ogólnie całe tylne zawieszenie...

To ze nie znosi, nie musi oznaczać ze geometria jest OK. moze to wyjść dopiero przy wysokiej prędkości, albona nierównościach w dziwnym zachowywaniu sie pojazdu.

Ogólnie jestem zdania ze strał w oś kwalifikuje auto do sprzedaży... Minimalnych różnic nie wychwycisz, a w najwazniejszym momencie one cie zaskoczą.
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Jak ślizgasz się czasem zimą na ręcznym i pierdzielniesz w krawężnik - stajesz obok -z poczatku o kur...cze ... wachacz.... a tu nic ;) wachacz cały felga lekko dostała ... uff ;) i jeździsz dalej - przypadkiem pojedziesz na geometrie i wychodzi Ci że masz tylnią belkę przesuniętą o trochę ;) a co dopiero jak punto tak strzeliło ;)zasady nie ma -ale jest prawdopodobieństwo jakieś ,że coś takiego może być i w tym przypadku;)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

jak pojedzie na przegląd to dam wam znac co i jak sam jestem ciekawy.... bo razem patrzylismy na kanale i nic nie zauwazylismy....zadna blacha nie była pofalowana nie była pofałdowana... niby wszystko okej.. dlatego sie zapytałem.... podbno (moj mechanik mi tak powiedział) ze jezeli dostał centralnie w srodek felgi to nic sie nie stało... ja tam nie wiem dlatego sie pytam...

draago

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2007, 23:03
Imię: Tomasz
Auto: BMW E90 325i
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock / Bourne
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: draago »

Hehe jesli nic powazniejszego sie nie stalo to bedzie mial naprawde duzego farta, czasami tak sie dzieje ze nic powazniejszego, ale najlepiej jechac na przeglad i tam Wam wszystko powiedza.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

miałem takie same zderzenie tyle że z mercedesem ;) aż mnie obróciło o 180stopni ;)

merc rozwalony cały przód a ja:
-poobijane nadkole (w sam raz weszła reperaturka która i tak miała być wstawiana na wiosnę ;)
- skrzywiona tylna belka (200zł na szrocie i astra w ten sam dzień wyjechała z garażu
- skrzywiona felga ( felga jest teraz na zapasie ale nadawała się do jazdy)

nic innego się nie stało i było dokładnie sprawdzane, autko mi nie ściąga ani nic a już minął dobry rok od tego czasu ;) autko zachowuje się normalnie. Tylne zawieszenie jest super proste i jedyne co tam może się stać to belka skrzywić przy mocowaniu piasty bo mocowania belki jej raczej nie bo przecież są tam też tuleje które amortyzują uderzenie ;)

asterki są twarde na tego typu uderzenia ;) :D i wychodzi że o wiele twardsze od mercedesów

koszt mojej naprawy to 500zł i jeszcze mam dodatkowo 2 piasty z abs i bębnami bo kupiłem kompletną belkę a ja miałem inne więc zostawiłem swoje. Piasty są w astrach bardzo mocne więc wątpie żeby ucierpiała jakaś

[External Link Removed for Guests]

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

JOszi dzieki za pomoc.... na taka odp czekałem... (+1ptk)

temat uwazam za zamknięty....

ODPOWIEDZ