ASTRA GSI KOMBI F DOMYKANIE SZYB

Gość

ASTRA GSI KOMBI F DOMYKANIE SZYB

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam ,

zakładam sobie alarm do astry gsi kombi F i mam takie pytanie gdzie znajduje sie sterownik domykania szyb ponieważ chciał bym sobie zrobić domykanie szyb wraz z domknięciem centtralnego,.

pozdrawiam

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

fabrycznie nie ma takiego modułu... wiem, że można to zrobić przez połączenie jakichś przewodów, ale nie wiem dokładnie których... no i będzie to wtedy działało tylko z kluczyka, z pilota juz nie...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

włąśnie wydaje mi się że to powinno działać z kluczyka bo do włącznika od zamykania centralki idą trzy kable
jak się zamyka to masa się przełącz z jednego kabla na drugi
jak by to działało z kluczyka to już bym sobie to podpioł pod centralke z pilotem,

niech mi ktoś powie czy te okna powinny się domykać z kluczyka(wszystko jest tu montowane fabrycznie) może ten kabelek się gdzieś naderwał tylko nie wiem gdzie on ma iść - myślałem że jest jakiś komputerrek od tych szyb - ale może to gdzieś idzie do przełączników od szyb.

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

fabrycznie w Astrach nie było domykania szyb z kluczyka, wiem że można to jakoś zrobić łącząc jakieś dwa kabelki... podobno to jest tak samo jak w Vectrze B i Astrze G.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-01-26, 08:20 ]
po wyłączeniu zapłonu te siłowniki od szyb mają cały czas zasilanie, bo jak wyciągne przyciski z drzwi i do jednej nóżki od przycisku od drzwi kierowcy podam + to szyba się zamyka i to by było dobrze tylko do przycisku od drzwi pasażera na wszystkie nóżki przez cały czas płynie - i nie można im podać plusa .

może ma ktoś jakiś pomysł????

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#6

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Najlepiej będzie chyba dokupić sobie moduł domykania szyb, to rozwiąże twój problem. Nie pamiętam dokładnie jak się to podłącza ale wiem, że urządzenie to posiada ustawiany próg wyłączenia szyb co chroni silniki przed spaleniem w razie jakichś kłopotów.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

no w sumie można tak zrobić, ale chyba zamontuje mu zwykły przekaźnik.

siłowniki tych szyb są o tyle dobre że same w sobie są takie że szyba w chwili kiedy sie domknie to siłownik się wyłączą nawet jeśli trzyma się przycisk cały czas

sprawdzałem to np w megance i w masterze i jest tak w renówkach że dopuki się trzyma przycisk to siłowniki cały czas pracują, natomiast w wektrze i tej astrze jest tak że siłowmiki mają wbudowany jakiś moduł, który je rozłącza w momencie gdy szyby się domkną!!! i raczej nie ma mowy o ich spaleniu (ale mogę się mylić)

myślałem tylko że nie trzeba nic montować i że jest jakiś jeden kabelek który wystarczy podłąączyć do czegoś i on domknie szby automatycznie.

podr.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#8

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Z tego co pamiętam domykanie szyb wysterowuje się przewodem do zamykania centralnego zamka, najlepiej użyć do tego celu alarmu z funkcją komfort, która właśnie służy do domykania szyb i odpowiednio wydłuża sygnał na przewodzie sterującym.Jeżeli u ciebie jest tak jak mówisz, że silniki maja wbudowane moduły to faktycznie można pokminić coś na przekaźnikach.

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: artusb »

ale wydaje mi sie ze to nie zadobry pomysl z kombinowaniem, powniewaz te silowniki od szyb maja bolkade ze jak sie syzby domkna to wylancza sie silnik, jest to chyba zrobione na takiej zasadzie ze jak silnik napodka baaardzo duze opciazenie to sila zeczy pobiera baaardzo duzy prad i jakis "ukald" wtedy rozlancza silnik. i jak bys ty na stale zlaczyl zamykanie syzby to by caly zcas ten prad gdzies plynal. Wiec srednio to widze, Taki modul do domykania szyb kosztuje chyba 80 zł
[[External Link Removed for Guests]] Serwis GSM Kraków

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#10

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Toż właśnie mi o to chodzi, że jeśli mają w sobie zabezpieczenie to przez przekaźnik podajesz sobie prąd na wyłącznik szyby, a przekaźnik wysterowujesz z wyjścia alarmu na zamykanie centralnego zamka. Jeżeli alarm posiada funkcje komfort to impuls zamykania zamka trwa ok.30 sekund jak dobrze pamiętam i po tym czasie znika. Więc po włączeniu alarmu zamyka się centralny i jednocześnie podaje nam prąd na szyby przez zamknięcie styków przekaźnika, a potem gdy znika impuls z alarmu przekaźniki się rozwierają i całość wraca do stanu fabrycznego podłączenia.

ODPOWIEDZ