ASTRA GSI KOMBI F DOMYKANIE SZYB

Gość

#11

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Właśnie tak zrobie. Nie ma tam funkcji domykania szyb ale zastosuje jakiś tranzystorek i kondensatorek który będzie trzymał przekaźnik kilka sekund i wsumie nie ma tu dużo kombinacji. Najgorsze jest to że na przełącznik od szyby pasażera cały czas płynie masa i będzie trzeba ją przy okazji odciąć ale to już chyba nie będzie kłopot.

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

nie lepiej kupic sterownik centrala z funkcja domykania szyb koszt ok 80 zł montaż 2 godzinki [opcja z paroma piwkami]

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: artusb »

no ja tez bym polecal zakupic taki uklad a nie samemu tak strasznie kombinerowac ;p
:p heheh wiesz jak by sie chialo to rowie dobrze mozna zaprogramowac procesor ktory bedzie udawal wcisniety przycisk zamykania szyb :) i juz :P hehe ale wydaje mi sie ze to starszne kombinerowanie :)
[[External Link Removed for Guests]] Serwis GSM Kraków

Gość

#14

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No OK, ale w tym modelu jest taki problem że szyby nie mają takiego wyjścia gdzie by to można było podłączyć pod centralkę. Bo nawet nie sprawdzałem może ta centralka ma funkcję domykania szyb - tyle że nie mogłem się takiego czegoś dopatrzeć w przypadku szyb. Jak już wyżej opisywałem to w przypadku szyby kierowcy wystarczy do którejś nóżki przełącznika podać plus i ona się zamknie natomiast w przypadku drzwi pasażera nie można tak zrobić ponieważ na przełączniku cały czas na wszystkich nóżkach są minusy.
U mnie w Vectrze właśnie tak zrobiłem tyle że ja miałem fabrycznie zamontowane domykkanie szyb z kluczyka i jak zakładałem alarm to ten kabelek który szedł do kluczyka podpiełem gdzieś do alarmu (dokładnie nie pamiętam bo to pare lat temu zakładałem) i sprawa była załatwiona - tu tak nie ma.

ale jak ktoś by wiedział czy jest tu takie wyjście ( ja sie go nie dopatrzyłem ) to proszę o jakąś wskazówkę lub jakoś inaczej pozdrawiam

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

Panowie jest na to bardzo prosty sposób ;)
cytat kolegi bolo00 z ATT
Z tego co wiem to w progu nie ma tych przewodow do domykania,musisz sciagnac tapicerke i podłaczyć się do kostki przy silniku,ja to zrobiłem tak:
ściagnełem tapicerke od kierowcy,podłaczyłem przewod z siłownika mastera(chyba biały)do wolnego pina w silniku do szybek i działa,tak samo z druga strona,tylko tam nie miałem mastera tylko slave wiec przwod podciagnełem z centralki zamka.
Mam nadzieje ze cos zrozumiałes z tego co pisze.Jak cos to pytaj
Pozdro
Ja zrobiłem tak jak jest tu opisane. mam jużtak prawie rok i nic się nie dzieje, wszystko się domyka jak należy, a jak szyba sama dojdzie do góry to rozłczy prąd, także nie ma obawy o spaleniu silniczka, wyładowaniu aku, cy tym podobnym :mrgreen:
Tylko musimy zdjąc tapicerke drzwi, mieć kabelek ok 50cm i jedną stroną wpiąć się w kostkę silniczka w wolny pin, ten z brzegu a drugi podpiąc się pod kabel siłownika, w moim przypadku to był chyba czarny z czerwonym paskiem. Tylko w prawej stronie może byc koniecznośc pociągniecia kabelka od centralki, która znajduje się w prawym przednim słupku. ja nie miałem tego problemu, poniewaz mam fabryczny alarm i taki kabelek szedł do krancówki, która znajduje się przy klamce (kabel tago samego koloru)

jak byscie potrebowali wiecej instrukcji, lub ktoś czegoś nie zrozumiał to prosze pytać ;)

Dodam, że szyby domkną sie, kiedy zamkniemy auto kluczykiem jak i pilotem. wcisnięcie rygielka kierowcy tez spowoduje zamknięcie szyb, jeżeli ktoś przypadnkiem wcisnie go pozostaiwając klucyk w aucie niech włoży rękę w zamykajacą się szybe to szyba od obciązeniem szybya się otworzy ;)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

ODPOWIEDZ