wazne pytanko

Gość

wazne pytanko

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam odrazu mówie ze mam od niedawna opla astre i mam pytanie w dowodzie jest napisane ze to astra 1.7d rok96 i wie ktos moze ile ona ma koni?
po drugie moja astra przy odpalaniu wypuszcza chmure dymu po czym przez jakies 20-30 sekund nie leci nic i dopiero po tym czasie zaczyna leciec dym z wydechu czy to jest normalne? dla ułatwienia dodam ze olej był wymieniony na pół syntetyczny jakis miesaiac temu i przejechane dopiero 3000 km.




Dla lepszej identyfikacji postu dodałem opis tematu/Bast
Ostatnio zmieniony 23 sty 2008, 19:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

jeśli dym jest czarny to znaczy, że do komór spalania przez zużyte uszczelniacze dostaje się olej i jak auto stoi to się trochę uzbiera i przy odpaleniu gwałtownie spala wydzielając chmurę dymu.

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

tomala72 pisze:jeśli dym jest czarny to znaczy, że do komór spalania przez zużyte uszczelniacze dostaje się olej
Nie prawda! Wtedy będzie biały a raczej siwy, a jak jest czarny to Ci wtryski leją (typowo dla diesla)

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Biały dym- uszczelka pod głowicą (przepala wodę)
Siwy dym o charakterystycznym zapachu- uszczelniacze, albo pierścienie (przepala olej)
Czarny dym- za bogata mieszanka.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Witam tylko pytanie czy ten biały dym przy ciepłym silniku sie pojawia bo jak nie to uszczelka to nie jest napewno warto sprawdzic poziom płynu w chłodnicy a czarny dym tak jak koledzy wspomnieli wtryski leja zas taki niebieski bardziej to bierze olej a co do koni to zalezy jak to jest isuzu to 82km a jak oplowski to 68km

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ale kolege straszycie ;) a może po prostu robi tak bo jest zimno a diesle lubią sobie przykopcić na zimnym silniku przy takiej pogodzie ;) może na początku kopci przy odpaleniu potem przestaje i znów zaczyna kopcić jak się załączy ssanie i wejdzie na wyższe obroty? - isuzu ma tak robione ssanie że jest sterowane podciśnieniem i załącza się trochę później

sledz daj zdjęcie silnika to Ci powiemy bo w tym roczniku wychodziły 2 takie silniki. I masz albo oplowski silnik DTL 68KM albo isuzu 82KM - ja stawiam na oplowski bo isuzu są rzadziej spotykane w tych rocznikach. Isuzu poznasz po tym że na pokrywie zaworów jest czerwony napis turbo:
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

niema sie co czarowac diesel jak nie kopci to nie jedzie silnik oplowski ma turbine stylu jak podniesiesz maske a isuzu sprzodu kazdy stary kopci jak zimny na to nic nie poradzisz jak odpala przy -10 to jest sukces.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Ehh tak jak mówi JOszi, i Góral 2007, Trzeba dawkować informacje bo łatwo mówić o innym silniku nie wiele o nim wiedząc ;]

Ja też mam spory dymek przy odpalaniu i to normalne. wazne aby nie dymił na bialo, albo szaro i zbytnio.
[External Link Removed for Guests]

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

juz sie dowiedziałem to silnik opla ale to jest normalne i mam sie do tego przyzwyczaic ze leci taka chmura przy odpalaniu? jest w nim jeszcze cos co mnie denerwuje a mianowicie to ze moja asterka na jedynce prawie nie przyspiesza na dwójce dopiero powyzej 2500 obrotow i dopiero na trójce zaczyna ,


wiem ze moze to głupie pytania ale mam asterke od niedawna a to mój pierwszy samochód

DZIEKUJE ZA SZYBKIE ODPOWIEDZI DO POPRZEDNICH PYTAN

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: destylator »

że zakopci to normalne, a jeżeli chodzi o ten 1szy bieg to to jest urok diesla. bardzo małe przełożenie za to możesz posiągnąć konia z wozem a nie poszujesz.Z tego co wiem to prawie każdy diesel tak ma :m

ODPOWIEDZ